Яйця Альфа-самців

Напередодні пасхальних свят у сквері за Черкаської обласною радою було встановлено сталеве яйце. Вартість виробу – 196 тисяч гривень. Замовник цього дива – Департамент освіти й гуманітарної політики Черкаської міськради. Виконавець – місцевий гравер Іван Лавріненко.

Традиційно ідеї департаменту життєрадісного Воронова викликають неоднозначну реакцію. Щоправда кон’юнктура дотримана. Що ж встановлювати перед Пасхою, як не яйце? Зрозуміло, що ідея та виконання виникли ще до пандемії COVID-19, то не відмовлятися ж від замовлення?
Яйця Альфа-самців

Але відповідь – чому багато невдоволених? – на поверхні. І вона напряму стосується замовника.

Адже сталеве яйце вартістю майже 200 тисяч бюджетних гривень не має ніякого відношення до освіти і не є елементом гуманітарної політики. Бюджет сьогодні й так смикають, як Дем’янову свитку, намагаючись знайти гроші на захисні костюми, апарати штучної вентиляції легенів, захисні маски. А тут просто викинуто гроші на те, що не є першочерговою необхідністю, ані витвором мистецтва.

Сталеве яйце вписується в сквер за облрадою, як п’яте колесо у скрипливий віз, і є зразком несмаку й марнотратства. Приводів думати, що частина грошей - звичайний «відкат» - теж достатньо.

…А взагалі засновником традиції – кожен Альфа- самець Сергій, якому довелося "повождіть" у Черкасах, «мітить» центр міста яйцями, започаткував ще …Сергій Тулуб. Саме за часів його губернаторства Соборну площу прикрасили двома фонтанчиками. У центрі кожного з них –куля. Їх одразу почали дражнити «губернаторськими яйцями» або «кулями Тулуба».
Яйця Альфа-самців

Яйця Альфа-самців

Кулі Тулуба – гранітні, і їх – дві, яйце Воронова – сталеве.

Так і залишиться вигадливий свободівець в історії Черкас кумедним Альфа-самцем наполовину, який забороняв співати «Катюшу» та «Синий платочек», та встановив в центрі сталеве «яйце Воронова».
Яйця Альфа-самців


Тягнибок Фаріонів
21.04.2020 16:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter