"Совок" безсмертний

Нерідко трапляється так, що дрібний випадок - це уявна мотузка, смикнувши за яку, знімаєш простирадло з великої проблеми. Так сталося сьогодні зранку зі мною після того, як мою увагу привернула звичайна інформація на офіційному сайті черкаської Нацполіції (читати тут).

Коротко: в селі Громи Уманського районі поліцейський офіцер громади допоміг місцевим жителям впоратися з пожежею.

Проте увагу привернули очевидно постановочні фото, якими супроводжувався репортаж. З цього приводу наводжу повністю свій ранковий допис на Фейсбуці.
"Совок" безсмертний

"Совок" безсмертний

«Пам'ятаєте керівника Черкаської муніципальної інспекції Коломійця? Того самого, який, йдучи "на дєло", завжди бере з собою прессекретаря з відеокамерою. Щоб подвиги його збереглися у віках...

Так от: чудовий приклад виявився "коронавірусним"…

В Уманському районі поліцейський офіцер громади патрулював в селі Громи. Побачив пожежу. Кинувся допомагати. Пожежу спільними зусиллями ліквідували.

Молодець поліцейський офіцер громади, не розгубився!

А тепер роздивляємося фото. Нічого не здається дивним?

Так, дивно вже те, що ці фото зроблені. Адже, збираючись на патрулювання, уманський "Аніськін" не очікував на пожежу. Вона сталася раптово.

Коли оперативники затримують злочинців, ми теж бачимо фото та відео. Але оперативники планують операцію зазделегідь, прораховують варіанти. І оперативна зйомка - один з елементів супроводу затримання.

Коли рятувальники, наприклад, дістають з ями корову, для них це теж не раптова подія. Вони отримали сигнал з місця, і, їдучі до місця коровиного падіння, приблизно знають, що на них чекає. Фото та відео з місця в такому випадку - теж нормально.

А на пожежі в селі Громи такі фото могли з'явитися в єдиний спосіб...

Уявіть собі: всі навкруги знервовані, горить хата, пропадає майно. А в цей час поліцейський простягає комусь з погорільців телефон та просить: " Зніми, друже, як я з пожежею борюся...Мені для звітності..."

Ой ти, йолі-палі, з твоєю звітністю...Ми вже не тушимо пожежу, а фотографуємо, як з пожежею бореться відважний полісмен.

До речі, зверніть увагу: поліцейський, позуючи з граблями біля згарища...переживає, щоб на заразитися коронавірусом. Він - у масці)))

Усе навкруги - в диму, спека від полум'я, дихати й без того немає чим. Але маску "Аніськін" не знімає)))

Термінатор уманський)"


На допис відреагував керівник сектору комунікації черкаської Нацполіції Дмитро Грищенко. Зокрема, пан Грищенко написав, що «…поліцейський наче і роботу свою виконав і людям допоміг але і в цьому хтось намагаються знайти якесь зло, бо бачте, хтось його взяв і сфотографував за роботою... Ми, я маю на увазі поліцію, носимо маски постійно, і доречі до неї звикаєш і вона не заважає… Коли дим, то маска навпаки захищає…»

Не став тиснути на майора, бо розумію, що в даній ситуації його обов’язок – втрутитися й захищати честь мундира.

Після звернувся до знайомого офіцера поліції. Було цікаво, як він, знаючи ситуацію зсередини, зі сторони оцінить історію. Зберігаючи його інкогніто, навожу найбільш цікаві епізоди нашого «списування»(орфографію збережено)…

Офіцер Z (про маски й поліцейських) : «ну, то шо маски носять завжди - то може він так думає, чи мо йому так хочеться. В основному їх носять в кармані…А цьому хлопцю…показники потрібні!

Я: що за показники?

Офіцер Z: …така параша з показниками - от десь з літа 2019 почалась. До цього були показники роботи, але вони були трохи реальніші. Ну треба було там.... Раз в півріччя статтю в газету написати, чи описати приклад розкриття якийсь, ну таке... Проінформувати людей про якусь роботу.
А зараз всі фоткаються де тільки можна. Перевів бабку через дорогу - фото в ФБ +1 "робота з громадськістю".

Я: тобто, цьому хлопцю просто треба показники зробити?

Офіцер Z: ну не факт, але дуже схоже. Всім треба робити показники. Полистай ФБ нацполіції. Там багато фоточок, позітіва і "роботи"… Аби не вимагали показник - фіг би хто в той ФБ писав і фіг би хто фоткався. І… люди то нагорі може й нормальні, адекватні, але щоденним вимаганням такої фейсбучної "роботи" навіть нормальну й адекватну людину змушують робити не зовсім нормальну й адекватну роботу, "бо треба".

І вимагають тільки від тих, кого ніхто не "кришує" - якщо людина примазана, то її не чіпатимуть, бо "ти шо не знаєш хто в нього батько? Ти шо..."

Отже, фото з села Громи – то виявляється не зовсім смішно, якщо знати причину. А причина – показуха. До якої схиляють українських поліцейських керівництво МВС.
"Совок" безсмертний

«Совок» безсмертний, пане Аваков?

Віктор Борисов
13.04.2020 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter