На Черкащині лишилося дві "фішки" - хасиди й дороги

Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА звітує, що за 2018 рік Черкаську область відвідали понад 1 мільйон 260 тисяч туристів та екскурсантів…

За гамбургським рахунком, сьогодні Черкащина може запропонувати дві «фішки», які будуть продаватися туристам у багатьох країнах. Перша – це святкування хасидами Рош-га-Шана в Умані. Друга – це дороги. У жодній області України таких немає й близько. В Європі – й поготів.
На Черкащині лишилося дві "фішки" - хасиди й дороги

Умань та хасиди – це вишенька на тортику. Побачити на власні очі особливості мультикультуралізму по-уманськи – це багато чого варте. Вулиця Пушкіна (тут могила цадика Нахмана)– вже повністю хасидський анклав у центрі країни. Раптовий перехід зі звичайного українського містечка на іншу планету – запам’ятається надовго.
На Черкащині лишилося дві "фішки" - хасиди й дороги

Багато років поспіль мощі небіжчика забезпечують сталими доходами (значною мірою – тіньовими) чималу частину жителів Умані, які на дух не переварюють хасидів, але не здатні відмовити собі в задоволенні заробити на них кілька тисяч доларів (дехто – більше).

До брацлавських хасидів можна ставитися як завгодно. Але неможливо не захоплюватися їхнім драйвом. Десятки тисяч енергійних «інопланетян» радіють приходу свого діда Мороза, як діти. При цьому – не завдяки алкоголю, а завдяки вірі та вченню ребе Нахмана.
На Черкащині лишилося дві "фішки" - хасиди й дороги

А після цього ошелешені туристи сідають в мікроавтобуси і відправляються в мандрівку трасою Н-16 «Умань-Золотоноша». Якщо в усіх Діснейлендах туристи платять по 10 баксів за те, щоб покататися на американських горках, то Черкащина дарує їм майже 200 кілометрів «черкаських горок». Вони не мають аналогів у світі ні за довжиною, ні за глибиною колдобин, ям, тріщин та решти несподіваних перешкод.

Дороги Черкащини - це щось посередині між американськими гірками й "руською рулеткою"...

Хтось може несправедливо вважати працівників Служби автомобільних доріг Черкаської області ворогами людства та ненависниками України та людей, що тут живуть. Але насправді вони просто фани творчості Йоганна Гете. Бо кожен з них є частиною тієї Сили, що вічно прагне шкоди, проте …творить благо.

А дороги Черкаської області зараз – це національне надбання України. Як озеро Синевир та замок Паланок. Як Кам’янець-Подільська фортеця та Олешківські піски.

Нерукотворний пам’ятник протяжністю 196,7 кілометрів відкриє очі іспанцям та індусам, арабам і китайцям. Адже вони вважають, що дороги – це рівне полотно, по якому ти з комфортом їдеш з точки А в точку В. Творіння «зодчих» від Черкаського автодору значно розсуне кордони свідомості інтуристів. Якщо їм пощастить завершити мандрівку неушкодженими, то на виїзді з Черкащини кожному слід вручати по пляшці горілки.
На Черкащині лишилося дві "фішки" - хасиди й дороги

Після цього Черкащина може увійти до книги рекордів Гінесса, як регіон, який левову частина доходів отримує на мощах небіжчика та дорожніх ямах…
На Черкащині лишилося дві "фішки" - хасиди й дороги

Геннадій Саприкін
30.09.2019 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter