Купив за мільйон, продав за шість. Хто і як продавав Черкаську філармонію

Купив за мільйон, продав за шість. Хто і як продавав Черкаську філармоніюПровінція вже писала про конфліктну ситуацію навколо посади директора Черкаської філармонії. З кінця липня 2012 року виконувачем обов`язків директора філармонії є диригент Черкаського камерного оркестру Олександр Дяченко. На минулому тижні в філармонії працювала комісія Управління культури Черкаської ОДА. Важко було не помітити зв`язок між перевіркою і бажанням влади "продавити" в крісло директора філармонії колишнього начальника обласного Управління культури Василя Марштупу. Під час прес-конференції голови Черкаської облради Валерія Черняка наш кореспондент запитав у нього, з чим пов`язана робота комісії в філармонії та які претензії у голови облради до роботи Дяченка.
Валерій Черняк: Дяченко був призначений виконувачем обов’язків директора філармонії 25 липня. Ми не знайшли туди кандидатуру. Він спочатку опирався, не хотів йти. Він інша людина, я його дуже добре знаю. Це прогресивна людина в плані творчому. Він створив вокально-інструментальний ансамбль (насправді Дяченко – диригент Черкаського камерного оркестру, - Пров.). Була одна кандидатура, ми її розглядали з управлінням культури. Приїжджа людина з одного з районів. Але на той час ця жінка доглядала чоловіка, який хворів на рак. Довелося призначити Дяченка. На сьогоднішній день управління культури подало на мене подання на призначення на це місце Марштупи. Я дивився листи, направлені мені й голові ОДА. Я окремо зустрічався з різними людьми. Хотів вивчити і їхню думку.
Не маю я інформації, що за три місяці він зробив стільки багато для філармонії…Там стільки ще питань незакритих! Ви знаєте, що частина філармонії продана? І кому – досі не можемо знайти…
Тут є власники тієї недобудованої частини…До сих пір мені на стіл ніхто не поклав документи, хто є власником цієї частини. Через те треба гарного господарника, який підніме рівень філармонії. Частина приміщень гуляє…

Не будемо ставити під сумнів щирість голови Черкаської облради. Теоретично документи дійсно можуть кудись зникнути. Проте ніякої таємниці в цьому питанні немає. Продаж частини філармонійних приміщень мав таку історію.
4 березня 2004 року Черкаська обласна рада затвердила «Програму приватизації об’єктів комунальної власності на 2004 рік». У переліку об’єктів, що підлягали приватизації, під №8 значилася «частина приміщень обласної філармонії (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 194).
16 вересня 2004 року Регіональне відділення ФДМУ по Черкаській області в особі першого заступника начальника РВ Віктора Плахи та ТОВ «Політрейд» в особі директора Сергія Болтенка підписали договір купівлі-продажу об’єкта незавершеного будівництва (тобто, частину будівлі обласної філармонії). Після підписання цього документу бюджет Черкаської області отримав 1 млн. 134 тис. гривень.
Купив за мільйон, продав за шість. Хто і як продавав Черкаську філармонію
Клікніть для збільшення

21 вересня було підписано акт приймання-передачі частини філармонії. А через 3 роки й три місяці – 28 грудня 2007 року – ТОВ «Політрейд» продав «свою» частину філармонії київському ТОВ «Капітальні інвестиції» за …6 млн. 60 тис. грн. Повідомляючи про це на той час головного управління земельних ресурсів в Черкаській області Володимира Білика, заступник начальника ВДСБЕЗ УМВС області Ігор Супрун зазначав, що ТОВ «Політрейд» зробило це з порушеннями чинного законодавства та без погодження з РВ ФДМУ по Черкаській області…»
Купив за мільйон, продав за шість. Хто і як продавав Черкаську філармонію
Клікніть для збільшення

У червні 2007 року Черкаське регіональне відділення ФДМУ звернулося до суду з вимогою визнати недійсним договір купівлі-продажу між «Політрейдом» та «Капітальними інвестиціями». Розгляд справи триває й досі.
Хто з відомих людей мав відношення до покупця філармонії? Уточнити це можна за допомогою офіційного сайту Президента України. У березні 2006 року Президент України Віктор Ющенко підписав черговий Указ про нагородження. Зокрема, орденом «За заслуги II ступеня» було удостоєно гендиректора ТОВ «Політрейд» Юрія Вязьмітінова. Це той самий Вязьмітінов, який у 2007 році працював заступником голови Черкаської облради, а в травні 2011 році, перебуваючи на посаді начальника управління земельних ресурсів у Київській області, був затриманий під час отримання 90 тис. доларів США. За нашими даними, через стан здоров`я Вязьмітінову вдалося уникнути караючої длані вітчизняного правосуддя
Отже, можна з великою долею впевненості припустити: достовірною інформацією про те, хто є власником частини Черкаської філармонії володіють екс-голова Черкаської облради (2001-2005 роках) Геннадій Капралов, екс-голова Черкаської ОДА Вадим Льошенко та …Юрій Вязьмітінов, котрий, за нашими даними, зумів уникнути караючою длані вітчизняного правосуддя через «проблеми зі здоров`ям» і може надати Черняку вичерпні консультації з приводу того, як купити за мільйон і, не вклавши ні копійки, продати за 6-ть.
До речі, у Черкаської філармонії є ще не відремонтовані приміщення, які можна в такий же спосіб «приватизувати», а потім – передати в «надійні руки». Може це і є причиною приходу в філармонію "гарного господарника" Марштупи і удаваною забудькуватістю Черняка?
19.11.2012 15:35

Автор: Денис Сирцов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
00:44 21.11.2012 Oksana_Kolisnyk:
Що ж... Виглядає достовірно. А чому б і не продати приміщення філармонії? Непогано там виглядав би, скажімо, якийсь банк . А отих усіх пілікал з балалайками - у "Дружбу народів" (може ж "Азот" її нарешті віддасть), або і взагалі - у будинок офіцерів. Кажуть останній наша армія точно вирішила передати чи то місту, чи то області.