Лист до редакції: Чому страждає моя дитина?

На редакційну скриньку «Провінції» надійшов лист з Чорнобаївського району. У ньому йдеться про жахливий випадок, пов’язаний з невдалою вакцинацією учениці першого класу. Оприлюднюємо його з несуттєвими скороченнями.

У Конституції України ст. 27 зазначено, що «кожна людина має невід'ємне право на життя . Кожен має право захищати своє життя і здоров'я від протиправних посягань».

Ми змушені розповісти історію, яка сталася один рік і 6 місяців назад. Директор С…ї школи в Чорнобаївському районі К. дозволила проведення вакцинування дітей туберкульозною вакциною БЦЖ (живі мікобактерії туберкульозу)…

13 жовтня 2016 р. моїй доньці, Катерині К., 2009 року народження, була проведена ревакцинація БЦЖ лівого плеча в приміщенні школи. Ревакцинація була зроблена шкільною медсестрою Р. , яка не мала відповідної дозвільної документації для проведення даної маніпуляції.

Вакцина БЦЖ при дотриманні всіх правил техніки введення внутрішньошкірно створює тимчасовий штучний імунітет організму проти туберкульозу.
Шкільна медсестра Р. порушила техніку введення вакцини: загнала голку шприца глибоко в м'яз, ввела дану вакцину , чим наразила ученицю (тоді ще 1 класу) К. на інфікування організму туберкульозом.
Лист до редакції: Чому страждає моя дитина?

Не визнавши свою помилку, Р. запевнила батьків, що період дозрівання даної вакцини є довгостроковим, і що утворення холодного абсцесу (як пізніше виявилось) є нормою! Однак утворення підшкірного інфільтрату (внаслідок глибокого введення вакцини), якщо своєчасно не звернутись до лікаря, може призвести до внутрішнього прориву з розходженням інфекції туберкульозу по кровоточу.
Лист до редакції: Чому страждає моя дитина?

Згідно інструкції про застосування вакцини туберкульозної БЦЖ і БЦЖ – м МОЗ України №233, спостереження за ревакцинованими дітьми проводять лікарі та медсестри загальної лікувальної мережі, які через 1, 3, 12 місяців після вакцинації повинні перевіряти вакцинальну реакцію. Цього не було зроблено!

5 грудня 2016 р. при ускладненому перебігу БЦЖ ,що вже було видно наочно , дитині було зроблено щеплення ДП(дифтерія/правець). Це призвело до повного ослаблення її організму.

Згідно Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого Наказом МОЗ України 16.09.11. №595, про щеплення неповнолітніх заздалегіть інформують батьків про дату проведення щеплення і про їхню обов'язкову присутність. Дані маніпуляції ( ревакцинація БЦЖ і щеплення ДП) були зроблені без попередження і без присутності батьків!

Перебуваючи в школі, моя донька була «піддослідним кроликом» в руках безвідповідальних людей!

19 грудня 2016р. – звернення до Київського Інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Яновського, де було призначено лікування протитуберкульозними антибіотиками (курс 6 місяців з 19 грудня 2016р. по 16 травня 2017 р. включно), регулярний нагляд за створенням інфільтрату. Препарати ізоніазид + рефампіцин + піразинамід в поєднанні утворюють токсичну сполуку, яка пригнічує паличку Коха, але призводить до руйнації внутрішніх органів.
Лист до редакції: Чому страждає моя дитина?
Клікайте для збільшення

1 лютого 2017 р. в Київському Інституті фтизіатрії та пульманології було проведено оперативне втручання під загальним наркозом: розтин та дренування абсцесу лівого плеча( протокол операції додається).
Лист до редакції: Чому страждає моя дитина?

Протягом лікування і до цього часу проведено безліч аналізів крові, кісткової тканини, УЗД лімфовузлів та ОЧП, рентген опромінення легенів та плечового і ліктьового суглобів. Лікування токсичного ураження внутрішніх органів ведеться й до цього часу.

В період лікування моя донька була відсутня в школі 6 місяців.

Директор школи К.., не повідомивши у відповідні органи про НС в школі, в якій навчається близько 75 учнів, запевнила батьків, що вона нічого не знала…

Щоб заспокоїти батьків , директор школи К. повинна була негайно звільнити шкільну медсестру з посади. Натомість, додала шкільній медсестрі 0,5 окладу техпрацівниці…

12 вересня 2017 р., не витримавши такого нахабства, я звернулася в райвідділ освіти смт Чорнобай до завідуючої Піддубної Р.В. та поставила її до відома з приводу даної ситуації.

13 вересня 2018р. шкільну медсестру Р. було звільнено...

Піддубна Р.В., в свою чергу, приховала даний злочин, не звільнила директора школи К. за зловживання службовим становищем та професійну недбалість і не повідомила про НС у відповідні органи.

Після зняття медсестри зі школи, директор школи К. провела інформаційну роботу у викривленому вигляді з педагогічним складом та обслуговуючим персоналом, після чого почався прямий моральний тиск та упереджене ставлення моєї доньки, учениці 2 класу К. з боку окремих вчителів.

Так, вчитель І. при дітях, штовхнувши, послала 8-річну дитину словами : «Та йди ти…».

Завуч школи С. при проведенні зрізу знань, почувши слова 8-річної дівчинки К.. :"Не турбуйте дітей, бо у них може статись інсульт", швидко побігла доповідати директору школи К. Після чого директор виклала пізнавальний пост у "Фейсбуці", де прямо звинуватила мене- маму постраждалої дитини -в грубому, вульгарному і хамському вихованні дитини ( фото даного посту додається).
Лист до редакції: Чому страждає моя дитина?

Причому моя донька є старостою класу і закінчила 2 клас з похвальним листом…

Від Провінції: реальні імена та прізвища всіх учасників цієї історії є в редакції. Сподіваємося на об’єктивне розслідування цього випадку в управлінні освіти й науки Черкаської ОДА.
11.07.2018 14:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter