Черкаська філармонія: "огурцовщина" forever?

Приблизно тиждень тому близько 40 артистів Черкаського народного хору зухвало порушили трудову дисципліну в Черкаській філармонії.
Черкаська філармонія: "огурцовщина" forever?

У пообідній час вони гуртом відправились в студію ОДТРК «Рось» (це - 200 метрів від філармонії). Керівництво телекомпанії безкоштовно запропонувало їм зробити студійний запис кількох композицій. У результаті – кілька годин працівники були відсутні на своїх робочих місцях. Без поважної причини.

Саме так розцінив цей епізод директор Черкаської філармонії, кращий ведучий черкаського Антимайдану в 2013-2014 роках («Фашизм – не пройдьот!») Юрій Федоряка.
Черкаська філармонія: "огурцовщина" forever?
Юрій Федоряка

Так, весною 2014 року він не написав заяву «за власним бажанням» після втечі за кордон керівників Партії регіонів. Федоряка залишився керувати Черкаською філармонією…

По суті вищезгаданий епізод не вартий яєчної шкарлупи. Директор був попереджений про запис. Як ніхто інший, він має бути зацікавлений у тому, щоб таких записів з артистами філармонії робилися якомога більше. Але …вирішив за необхідне показати - наскільки непохитні для нього норми КЗоТу.

Насправді ж все просто, як у піснях гурту «Козак Мамай і брати-січовики». У вересні 2015 року Провінція оприлюднила інтерв’ю художнього керівника Черкаського народного хору, заслуженого діяча мистецтв України Леоніда Трофименка. Леонід Миколайович розповів тоді про стиль керівництва новопризначеного директора філармонії, його своєрідне ставлення до мистецтва та власної ролі у мистецтві.

Минуло більше двох років. Ситуація змінилася тільки у гірший бік.

31 жовтня завершується термін контракту Леоніда Трофименка на посаді художнього керівника Черкаського народного хору. І історію з «прогулом» артистів хору слід сприймати виключно в контексті протистояння старожилів філармонії з символом черкаського Антимайдану.
Черкаська філармонія: "огурцовщина" forever?
Леонід Трофименко

Сьогодні в Черкаському народному хорі працює 72 артисти. Шістнадцятеро вже отримали повідомлення про звільнення. Причина – пенсійний вік.

Фактично це ставить під загрозу подальше існування колективу, який вважається однією з візитівок Черкаської області. Заміни цим артистам немає. Її ніхто й не шукає.

А що ж до пенсійного віку… Артистам ніхто не дивиться в паспорт, якщо вони виходять на сцену й професійно роблять свою роботу. Скажіть 82-річному Джигарханяну, що він – людина пенсійного віку…

Чим займається директор Черкаської філармонії? Випихує за двері керівника Черкаського народного хору Леоніда Трофименка. Під загрозою звільнення художній керівник філармонії, народна артистка України Лідія Зайнчківська. Бо…ймовірний конкурент у майбутньому за посаду директора.
Черкаська філармонія: "огурцовщина" forever?
Лідія Зайнчківська

Самостійно визначає репертуар філармонії, хоча…поки що не має для цього ні досвіду, ні відповідної освіти.

Фактично припинили існування художні ради. Навіщо, коли все вирішує одна людина.

Філармонія по факту перетворюється на звичайній сільський клуб. Повно аматорів, які …виступають під фонограму.

У широкому розумінню, коли підбори Олі Сисоєвої (хто не пам’ятає – в 2013 році навесні директором Черкаської філармонії було призначено цю 23-річну регіоналку, яка, пропрацювавши на посаді кілька місяців, була змушена піти через скандал на всю Україну, - Пров.) процокотіли по «дну», знизу відкрився люк, з якого вистрибнув Федоряка…

У холодній війні Федоряки з провідними артистами Черкаської філармонії дивитися слід у корінь конфлікту. З одного боку ваг, амбіції не дуже вправного адміністратора, який з весни 2014 року мав би працювати тамадою на весіллях у Золотоніському районі. З другого боку, творчий здобуток артистів, які є гордістю української культури.

Хто тримає «дах» над золотоніським «Огурцовим»? Голова облради, екс-регіонал Вельбівець («підпільний обком діє»)? Його заступник радикал Вадим Гайович, золотоніський земляк Федоряки?

У будь-якому разі керівники ОДА й облради мають зробити одне: враховуючи те, що контракт художнього керівника Черкаського народного хору Трофименка завершується через тиждень, сприяти створенню професійної комісії із широким залученням відомих фахівців з різних міст України. Долю Черкаського народного хору повинні визначати професіонали, виходячи з об’єктивних даних, а не аматор – з кар’єрних розрахунків. З широким висвітленням у ЗМІ. З онлайн-трансляцією засідань, «даби дурь кожного була очевидною…».
Черкаська філармонія: "огурцовщина" forever?

Епоха карикатурних керівників у черкаській культурі, здається, затягується. Чи не так?

Кіндрат Булавін
25.10.2017 18:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter