Заповідник, в якому зупинився час

Наприкінці липня, гріючи пузо на березі Чорного моря, отримую листа від старих знайомих з Корсунь-Шевченківського заповідника.

«Доброго дня, пане Вікторе!

…Знову звертаємось до Вас за допомогою написати матеріал по Заповіднику.

… Новий очільник управління культури пан Островський 21 липня "прилетів" у Заповідник у супроводі однієї особи (встановлюємо) і зробив розгон у стилі "пшлі всє вон".

Директор ні-чорта не робить, заповідник - самий хужий в області, повиганяти усіх пенсіонерів, і срочно здати все в оренду....

Тут же підіспіли місцеві посіпаки, новиЯ детупатіки, з різними гаслами, типу фсЁ народу, і закрутилося.... На другий день з'ясувалося, що не встановлена особа, яка була з п.О. ,мадам Л., батько якої працює на цукрового магната Гєну Бобова...

І пазли усі зійшли...Знову Бобов, як і прошлого разу, наклав око, і вже майже відкрито, на наші території - він хоче взяти весь Заповідник в аренду на 49 років, ввівши в адміністрацію директором, Л., і, роздерибанивши кожен об'єкт орендарям, забрати все це потім в цілому...

Чому в це вліз пан Островський - не зрозуміло…»
Заповідник, в якому зупинився час

Повернувшись у Черкаси, зустрічаюсь з начальником управління культури та взаємозв`язків з громадськістю Черкаської ОДА Олегом Островським.

- Олеже, чому Ви з Бобовим посварилися з людьми в Корсуні?

Зауваження Островського на адресу працівників державного заповідника в Корсунь-Шевченківському опускаю. Про емоційний накал пристрастей, що вирують навколо Корсунського заповідника та начальника управління культури, в сюжеті ОДТРК “Рось».Домовляємося з Олегом Анатолійовичем, що він допомогає з транспортом, аби можна було побачити все на власні очі.

Вихідними з`їздив у Корсунь. Чудова погода, мальовнича природа. Планував зробити легкий матеріал про побачене з фото й коментарями.

Але перед тим вирішив написати своєму кореспонденту у заповідник, щоб по-товариськи поділитися суб`єктивними враженнями.

Листування велося між двома особами. Однак оскільки з моїми «кореспонденціями» ознайомилися члени трудового колективу й директор (читайте нижче), не вважаю за необхідне приховувати «голос Заповідника».

Тим більше, що в листуванні корсунський кореспондент слів майже не добирає.

Далі – тільки листування.

Я – Заповіднику:

Привіт…
Заповідник, в якому зупинився час

Учора, 6 серпня, побував у Корсуні, як звичайний турист. Так краще, вважаю. Щоб без показухи.

Мої висновки з побаченого наступні.

1) Островський повівся нечемно щодо людини, яка 30 років очолює заповідник. Цей конфлікт йому - величезний мінус. Він не прорахував наслідків і був, як хлопчисько...

2) Ваша директор знає, що наприкінці серпня її звільнять. І звільнять не тому, що так хоче Олег. А тому...Ну, спитайте в неї. Вона попереджена була за кілька місяців. Її треба було просто достойно проводити на пенсію, не влаштовуючи таких "півнячих боїв"...

3) Територія заповідника справляє враження місця, де час зупинився десь у середині 70-х років. Територія у багатьох місцях не доглянута, захаращена. Доріжки протоптані. Йтиме дощ, суцільні калюжі й бруд. Схема заповіднику- лише на вході. Хто її запам`ятає? Надрукувати 100 тис. примірників схеми і роздавати всім охочим - - хіба це дорого? На території взагалі немає Інтернету, що на сьогодні нонсенс. Туалети - як у піонерському таборі в роки мого дитинства. Не думав, що такі взагалі збереглися, хоча мандрую по країні постійно.

Деталей помітив - безліч…Наприклад, у художній галереї в кожному залі - по одній тітоньці. Їхня робота - вмикати світло, коли ти входеш у новий зал, і вимикати, коли виходиш. Двічі спитав по експозиції - тітоньки відповідей не знають. Класно влаштувалися...

4) Вам терміново потрібен новий директор, бажано молодий з місцевих. Нехай він поїздить по країні, подивиться, як у таких місцях має бути. Працівники заповідника очевидно не вимогливі до себе. Тому й відвідувачі у Вас невибагливі. Є чудова Рось з безкоштовним гідромасажем, дерева, що захищають від серпневого сонця, рибалка, повітря. Їм цього й досить. Але рівень туристичного сервісу надзвичайно низький...

5) Не можна віддавати заповідник у приватні руки. Тоді дуже швидко територію закриють, зроблять зону хай-класу для заможних туристів. Заповідник має залишатися державним. Однак з сучасним менеджментом. І пускати бізнес на територію обов`язково треба. Нехай орендують, надають послуги.

До речі, пообідали у Вас в ресторані, що з правої сторони біля входу. Нас обслуговували 1 годину 10 хвилин!! Back in USSR?

Так от бізнес нехай ставить атракціони, налагодить точки харчування...Нехай спортом займаються люди. На футбольному полі явно влітку ніхто не грав, судячи з висоти трави на полі...
Заповідник, в якому зупинився час

Одним словом, щоб зберегти заповідник, колективу дуже швидко слід стати сучасним. Інакше у Вас (і у нас) його відберуть по шматкам. Указ Президента про зміну території заповіднику - і розтягнуть, не встигнете й оком моргнути…

З повагою, ВБ

Заповідник

Привіт, Вікторе!

Ми знали, що в суботу приїде "засланий казачок" від пана Островського. Знаємо марку машини, номер, якому автопарку вона належить і за чий рахунок (за рахунок платників податку), цей "казачок" буде відпочивати у Корсуні, купатися в річці, загорати на пляжі, і писати під чужу "дудку" пасквилі. Але не було межі здивування, що ним будете Ви...

Незалежна преса.. На кшталт журналістки з ТРК "Рось", яка з двогодинного репортажу по Заповіднику зробила двохвилинний репортаж про культурну "бурю в стакані".

1) Все, що Ви кажете, ми вже чули - від пана Островського, слово-в-слово... від "козарлюги", який "відрубує руки, і садить на кілок"...Якщо Ви так добре знаєте пана Островського, то чого ж не попередили цього ХЛОПЧИСЬКА (Ваш вислів), що Корсунь - не Кам'янка, чи будь-який інший район.

2) ВАШ Олег багато чого хоче, але є чинне законодавство і попередження про звільнення надається ЗА ДВА МІСЯЦІ у письмовому вигляді з підписом про ознайомлення. Чи Ви думаєте, що пан Островський такий ВСЕМОГУТНІЙ, що достатньо його слова? Но слово к делу не пришьеш..І Ви думаєте, що директор "чіпляється" за посаду?

3) Так, наша територія ніби зупинилася в часі, тому що людям так подобається: бути серед первозданної природи. І стежки і доріжки в парку збережені з часів його заснування.

До речі, цього пан Островський не знав, бо й тут проінструктував би Вас. Щодо виготовлення друкованої продукції, яку ми виготовляємо власним коштом.

Буклет план-схема "Запрошення до мандрівки старовинним парком" у нас недавно закінчилися - їх дуже швидко розкупили. Може, Ви фінансово надасте допомогу на повторний друк - буклет дуже гарний! Хто приїздить до нас у Заповідник з добрими намірами і планує відпочити навіть не цікавиться Інтернетом, але для Вас зробимо виключення, напишемо оголошення "Для покращення релаксу WI-FI на території Заповідника відсутній".

Про туалет. Читаючи Ваш лист, ми були у стані "ржунімагу"! У якому туалеті Ви були????? Так навіть САМ пан Островський зробив лише зауваження про відсутність паперу туалетного...Ну що є то є.. .

Про деталі, які Ви, нібито, підмічали. Адже ми теж БАГАТО деталей підмічаємо, тим більше, що у нас працює відеоспостереження! Так які ж "тітоньки" молодшого від Вас віку сиділи у залах? І як же Ви швидко "пробігли" по залах... І чому це музейні доглядачі повинні проводити Вам екскурсію по експозиції??? Замовте екскурсію і наукові працівники детально будуть відповідати на Ваші запитання!

А те, що Вам з паном Островським хочеться пенсіонерів позвільняти, то начніть з Верховної Ради, прийміть закони, і радісно протрубіть молоді "Всі в музеї!!! На 1200 рє вам рай забезпечений"!!!! І молодь ринула....А наші молоді "тітоньки", як Ви кажете, КЛАССССНО влаштувалися!?

4) Який директор НАМ потрібен - ми знаємо краще, чим Вам і вашому ХЛОПЧИКУ, але бізнес-план ОСТРОВСЬКОГОєндЛАДАНА у нас не пройде. –
5) Ваша дволикість, мабуть, і спати заважає, Вам не вгодиш... А що люди спортом не займаються, то в нас є чудовий стадіон .

Дякуємо за пораду стати сучаснішими..якби ви відвідували наші виставки, у т.ч. і по Революції Гідності, і про воїнів АТО, а також заходи, то знали, що ми в культурному плані роботи і наукових заходів інколи йдемо далеко попереду своїх колег по області. Чим і пишаємося!
Заповідник, в якому зупинився час

Я – Заповіднику

Пані …1) "козачок" відпочивав за власний рахунок; 2) Ваша директор була попереджена про звільнення за 6 місяців до того, як...3) відсутність Інтернету на території державного заповіднику в 2016 році - нонсенс; 4) не замовляв екскурсію по галереї, задав уточнюючі питання, відповіді на які працівниці не знали; 5) туалет знаходиться в 70 метрах зліва від центрального входу в заповідник; 6) достатньо поїхати в уманську "Софієвку" і порівняти їх парк з Вашим. Хоча, на мою думку, природа в Корсуні краща...7) ніякий бізнес-план від місцевих бізнесменів в державному заповіднику не діятиме, бо рішення про зміну меж та інше приймаються виключно на рівні Президента й Уряду.

І останнє - під час нашої з Вами єдиної зустрічі Ви справили враження інтелігентної людини. На мою думку, інтелігентною людина має бути навіть тоді, коли хтось ( в даному випадку – Ваш покірний слуга) говорить чи пише те, що Вам не подобається.
Заповідник, в якому зупинився час

Заповідник

Ваше повідомлення читала не тільки директор, а й члени колективу, у тому числі і "тітоньки", які за посадовими обов`язками не зобов`язані надавати будь-які відповіді стосовно експозиції...

6-го числа я не працювала, і відстежували Вашу (не Вашу) машину люди, які були повідомлені про "козачка"

І хто там не розповідав про 6 місяців, 2 місяці чи інше - законодавство передбачає чіткий порядок звільнення: письмове попередження, ознайомлення під розпис і так далі;

Облаштований туалет (безкоштовний), знаходиться безпосередньо у приміщенні триповерхового флігеля на 1-му поверсі.

Там де Ви "були" - це власність міської ради, до якого ми діла не маємо.

Дійсно, достатньо поїхати в Умань для порівняння і відчути різницю - чи потрібні нам МАПи і всіляки "наливайки-розливайки" на нашій території.

Якщо у мене буде достатньо часу, щоб змонтувати і надати НАШЕ відео "зустрічі" "начальника області", начальника Культури з "вченим" званням "магістр адміністративного управління" і т.п., я Вам його надам. У ньому Ви почуєте, про що йшла мова: так, є недоліки, які пан за менше чим 1.5 годинного перебування на нашій території "побачив" і вирішив "не рекомендувати людям сюди їхати" та "закрити його, як найгірший в області", а корсунчани (не працівники Заповідника) хочуть бачити парк таким, як він є, надавати в міру своїх можливостей допомогу у наведенні порядку. Прикладом того був ремонт каплички. Ви ж бачили це?

І на всі виправдовування пана Островського про "державність" земель Заповідника він достеменно не знає, що Заповідник має Державні Акти на всї свої землі, і на парк теж...

І, теж, останнє - ми мали ВЕЛИКУ надію на Вас, на Вашу підтримку, як це було раніше (тому я і запропонувала звернутися до Вас), але Ваша відповідь дійсно "добила" мене…
Ви дослівно процитували, а можливо й передали те, що Вам "вклали" їхнє бачення - такого "збігу" бути не може....

А після того, як розповіли і про "козачка", і про машину, її номер - за Вами стежили, знали, що хтось приїде....

Сьогодні колесо завертілося таким обертом, що спинити його навіть добровільна відставка Островського не зможе... Готується лист, а може вже й пішов, об`єднання працівників культури області стосовно некоректної поведінки начальника (хлопчиська)....

Повірте, я шокована Вашим листом до цих пір...
Заповідник, в якому зупинився час

Я – заповіднику

...за вами стежили))) Ви це серйозно пишете? Тоді дякую, що в ресторані не отруїли...

Невже Ви вважаєте, що персональні образи роблять Вашу позицію сильною? Невже демонстрація адресованого персонально Вам листа (навіть не статті ще) Вашим колегам є ознакою гречності?

Вважаю, що зробив все професійно. Прочитав Вашого листа, зрозумів, що Вас непокоїть. Потім, повернувшись у Черкаси, зустрівся з Олегом, якого знаю рівно стільки, скільки й Вас.

Їхав у Корсунь без будь-якої позиції. Побачив все на власні очі (стеження за собою не помітив, напевне, воно у Вашому заповіднику дуже професійне). По-товариськи написав Вам про свої враження.

Ще раз підкреслюю: Олег неправий щодо манери спілкування з людьми, заслуженими і старшими за віком. Вашому директору треба подякувати за 30 років роботи, зробити це красиво й публічно. Як і решті директорів, яких звільнять найближчим часом.

Знаю, що у Вас буде проведена ревізія музейних фондів. Сподіваюсь, що ніяких несподіванок вона не принесе...

Пропоную припинити листування, адже ми розмовляємо різними мовами. Відповідати образами на Ваші образи вважаю неприпустимим.

Заповідник

без коментарів...

Замість післямови

Директор Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника Парасковія Степенькіна, як і багато інших керівників державних і комунальних музеїв Черкащини, наприкінці серпня буде звільнена на підставі ЗУ №995 від 28.01. 2016. Зокрема, на підставі пункту 2 даного Закону: «…Керівники державних та комунальних музеїв призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту на п’ять років за результатами конкурсу.

До речі, Парасковія Яківна була призначена директором Заповіднику за рекомендацією бюро Корсунь-Шевченківського райкому Компартії України 14 жовтня 1987 року.

Попереду у Заповідника ревізія музейних фондів. Попереду, можливо, якісні зміни.

Щоправда, працівники Заповіднику потреби в них не відчувають...

PS. Провінція отримала значну добірку фото від начальника управління культури та взаємозв`язків з громадськістю Черкаської ОДА Олега Островського про помічені ним "недоліки" на території Заповіднику. Але, вважаємо, що й без них матеріалу для аналізу достатньо.

Віктор Борисов
10.08.2016 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter