Ледь не зарізали...

Ледь не зарізали...Новина про напад хасидів на депутата Уманської міськради свободівця Сергія Алексєєва обійшла сьогодні чи не весь УАнет. Вічний сюжет: Умань, український патріот, євреї. Де ж ще їм не посваритись, як не тут?

Провінція спробувала розібратися хто є ху в цій історії. І, здається, що на сенсацію вона аж ніяк не тягне…


Отже, депутат уманської міськради від ВО "Свобода" Сергій Алексєєв розповів місцевому виданню «Вечірня Умань» таке: «Приїхав чистити дорогу. Зателефонував в адміністрацію, аби направили посипну автівку. Попрохав хасидів прибрати автівки. Посипна автівка довго не їхала. Тут хтось з паломників кинув мені під ноги петарду. Я обурився. Спитав, що вони собі дозволяють. Один витягнув ножа і кинувся на мене. Ледь не зарізав. Сутичку бачили таксисти. Підняли бучу. Спіймали одного ефіопа. Викликали поліцію, зателефонував до СБУ. Поліція поспілкувалася з затриманим ефіопом і... відпустили. СБУ взагалі не приїхали…»

Пізніше в черкаському управлінні Нацполіції повідомили, що за фактом нападу на Сергія Алексєєва відкрито кримінальне провадження за частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України – хуліганство.

Існує відео інциденту з вуличної камери спостереження.На запису - юрба людей біля входу у хасидський торгівельний кіоск. У натовпі можна розрізнити Алексєєва, який вже на 5-й секунді робить агресивний рух у бік одного з людей, ймовірно, хасида. Після цього (12 секунда) хасиди відтісняють Алексєєва. Депутат стоїть в оточенні близько 10 людей і, ймовірно, жваво дискутує на тему «хто в Умані господар». Видно, що свободівець – справжній козак, бо чисельна перевага умовних супротивників його не гнітить. На 53-й секунді після товариського обміну думок один з людей вихопив з-за пазухи ніж, підняв його чомусь над головою і зробив кілька кроків назустріч Алексеєву. Той задкує на проїжджу частину і покидає зону конфлікту. Його супротивники мерщій зникають…За кілька секунд депутат повертається до хасидського кіоску…

Після перегляду важко не побачити, що:

1) за даними офіційного сайту Уманської міськради, депутат Сергій Алексєєв –тимчасово безробітній. У своєму коментарі «Вечірній Умані» він повідомляє, що «приїхав чистити дорогу». В Умані справді безробітні депутати замість комунальників опікуються очищенням вулиць від снігу?

2) Депутат Алексєєв заявляє, що просив хасидів «прибрати автівки». На відеозаписі ж бачимо одну машину, яка очевидно нікому не заважає, тим більше, що «посипна автівка» все одно не їде…

3) Судячи з відео, людина, що підняла ніж, не хотіла «різати» депутата. Він явно хотів налякати, почувши якісь слова на свою адресу…

Цікаво, що Сергій Алексєєв і раніше перетинався з паломниками-хасидами. Навіть більше: якщо він з`являвся в інформпросторі держави, то тільки дуетом з хасидами.

У вересні 2013 року «Киев еврейский» розповідав, що православний хрест, встановлений Алексєєвим біля водойми, в якій купаються хасиди на Рош-га-Шана, «абсолютно не ображає» їхні релігійні почуття.

У жовтні 2015 року Сергій Алексєєв разом з побратимами затримали водія-хасида, який «зухвало ображав містян» і перебував у стані наркотичного сп`яніння.

Схоже, виховання паломників-хасидів – це те, заради чого й живе уманський депутат. Природно, що хасиди зовсім не вважають його за «Макаренка».

«Свобода» абсолютно щиро вважає хасидів «диваками» (м`яко кажучи), які щороку їздять вклонятися кісткам «свого цадика» і поводять себе, «як удома». Кожен неоднозначний епізод контактів аборигенів та євреїв трактується ними, як системне приниження українців «нахабними паломниками».

Тому й вищезазначений конфлікт, де обидві сторони були гідні одне одного, виник тільки тому, що уманський депутат Алексєєв (партія «Свобода») не любить хасидів. А хасиди добре про це знають.

Версія ж про те, як безробітній депутат керує процесом снігоочистки Умані – непогана технологічна знахідка…

Сергій Цюрюпа
12.01.2016 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter