Чому Нацполіція не коментує вбивство Козлова

Чому Нацполіція не коментує вбивство КозловаОкремі світлі голови в черкаських ЗМІ публічно ставлять слушне питання: з дня вбивства підприємця Михайла Козлова о 10 ранку в центрі Черкас в улюбленій багатьма родинами Львівській кав’ярні минуло майже два тижні? Чому нічого не коментують правоохоронні органи, керівники ОДА та мерії?

Це – правильно поставлене питання. Відповідь на яке, на жаль, непроста…

В Україні, порівняно з сусідніми Білорусією та Росією, справи з демократичним розвитком суспільства зараз значно краще. Але якщо порівнювати з країнами ЄС, то – зростати ще є куди.

Легендарний комісар Мегре на набережній Орфевр у Парижі постійно працює в міцному оточенні хижаків-репортерів не тому, що так було зручніше Жоржу Сіменону. А колеги-поліцейські норвезького мисливця за вбивцями Харі Холе на автоматичному рівні, після кожного «криміналу» починають думати, що говорити пресі, - зовсім не тому, що це навіялося Ю Несбе.

Поліція в Європі працює під контролем платників податків. Тому звісно, що репортерів вона терпіти не може, однак вимушена миритися з тим, що журналюги усюди сують свого носа. Своєчасне інформування людей про розслідування резонансних злочинів – невід’ємний елемент життя в демократичній країні. Де домогосподарки, поліцейські, політики, злочинці – всі живуть в ОДНОМУ інформаційному полі.

Національна поліція України, яка формально займається розслідуванням вбивства підприємця Козлова, традиційно живе в РІЗНИХ інформаційних полях як з громадянським суспільством, так і з громадянами України. Українські поліцейські не залежать від громадського осуду чи громадського задоволення їхньою роботою. Їм майже не набридають із запитаннями журналісти (бо таких традицій у вітчизняних ЗМІ ще немає) та представники громадянського суспільства. Тому вони можуть собі дозволити набрати в рота води та 12 днів нічого не говорити про вбивство в центрі Черкас. Бо чхати вони хотіли на суспільну думку, від якої вони не залежать.

Нацполіція, СБУ, прокуратура, керівники державних органів влади та …представники багатьох ОЗУ мають ОКРЕМЕ інформаційне поле, де багато хто про багатьох знає, а якщо не знає, то здогадується.

Нацполіції в Черкасах нічого сказати жителям міста про вбивство 22 вересня. Бо цей злочин –катастрофічний провал органів правопорядку. Свідчення того, що в Черкасах вони не впливають на криміногенну ситуацію.

Максимум, який сьогодні по силам Нацполіції, це дати можливість представникам конкуруючих ОЗУ з’ясувати їхні відносини так, щоб при цьому не постраждали звичайні громадяни. Бо в ОЗУ сьогодні «органи дізнання» працюють ефективніше й швидше.

Чи знають сьогодні черкаські правоохоронці, що призвело до вбивства 22 вересня? Швидше так, ніж навпаки. Чи здогадуються, хто замовив вбивство? Відповідь теж ствердна. Тільки от сил розкрити цей злочин в силу низькою кваліфікації кадрів вони не мають. Тому й за умовчанням дають можливість розібратися «місцевим та немісцевим підприємцям»…

…Важливо не лише правильно поставити питання: «Чому поліція мовчить про вбивство Козлова?». Не менш важливо зрозуміти – чому вона мовчатиме й далі.

Олександр Арабач

Провінція
04.10.2021 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter