Корупція-лайт

Корупція-лайтНаприкінці 2012 –го року черкаським корупціонерам прийшлося непереливки. Охочі до чужих статків чиновники жалісливо скиглили, а Дерновий з Лісовим просто змагалися за право відібрати в пенсіонера Каплія «погоняло» - комісар Катані.
Якщо аналізувати інформацію, якою так щедро ділилися з громадськістю правоохоронці, звичайний черкаський корупціонер це – дрібний чиновник, чиї апетити не перевищують 25 тисяч гривень. Судіть самі:
1) 8 грудня черкаська прокуратура висунула звинувачення адвокату, який вимагав у свого підзахисного 24 тисячі гривень. Гроші адвокат планував передати судді Смілянського міськрайонного суду за винесення потрібного клієнтові вироку; 2) 11 грудня відкрито кримінальне провадження стосовно начальника одного з відділів Черкаської облспоживспілки. Він отримав 11,6 тис. грн. від приватного підприємця; 3) 19 грудня в Черкасах було затримано посередника для передачі хабара. Підприємець схиляв знайомого до давання хабара в розмірі 2 тис. 500 доларів США головному архітектору міста Черкаси за оформлення та отримання документів на право власності на об’єкт нерухомого майна; 4) 26 грудня при спробі отримання хабара затримали суддю Придніпровського районного суду, який вимагав 2000 доларів за проголошення виправдувального вироку; 5) 2 січня 2013 року працівники УБОЗ затримали 42-річну держінспектора з охорони навколишнього середовища. Вона вимагала від представника одного з СТОВ 15 тисяч гривень за зменшення розміру накладених на товариство штрафних санкцій.
Із загального фону цих «жахливих» корупційних діянь вибивається 6 грудня, коли УСБУ затримало першого заступника начальника Головного управління Держземагенства. Затриманий вимагав 200 тис. грн. за погодження технічної документації по інвентаризації автомобільних шляхів. Щоправда, вже за тиждень першого заступника відпустили під заставу в 90 тисяч 720 гривень. Гроші внесло...Головне управління Держземагентства області.
На підсумковій колегії прокуратури області Микола Лісовий бадьоро доповідав: 2012 року на Черкащині знешкоджено 10 організованих груп, 55-ть корупціонерів притягнуто до кримінальної відповідальності та 57 - до адміністративної.
Однак все, про що звітується Лісовий, є боротьбою з корупцією-«лайт». За 3 роки президентства Януковича, а на Черкащині – доби Тулуба, в області не затримали жодної людини (!) з губернаторського обозу. Чи то Герой привіз до області янголів без крилець, чи сьогодні в регіоні «донецьким»– все, іншій «дрібноті» – закон. За п`ятирічку Ющенка в області проводилися гучні акції. За вимагання хабара затримували голову Уманської РДА Григоренка (одного з найближчих соратників тодішнього губернатора Черевка), голову Кам`янської РДА Ременюка, начальника обласної юстиції Левицького (також близьку до Черевка людину). Помаранчеві прямували, як ми пам`ятаємо, кількома колоннами, що їх і згубило. Проте «тимошенківські» (міністр МВС Луценко, генпрокурор Піскун) пильнували «ющенківських». І недоторканих було менше. Сьогодні в області «обличчям корупції» є судді, які беруть 2 тисячі «баксів...
На практиці це має вигляд запуску такого собі генератора випадкових чисел: сьогодні “пакують» інспектора пожежної охорони, який «закрив очі» на виявлені недоліки. Завтра – викладача вишу за «презент» за залік, післязавтра – лікаря за «липовий» лікарняний. Переговори по мобільним телефонам значно полегшили оперативну роботу.
При цьому всі пінкертони Черкащини нічого не «знають» про те, скільки мільйонів «зелених» узяв чиновник Z. з кандидата в народні депутати; скільки «збили» з політика Y за відмазування від участі в смертельному ДТП; скільки чиновник X. просив у всесвітньовідомої кампанії за право вести бізнес в «його» районі.
Якщо цю інформацію передають з вуст в уста тисячі людей, то щось знають і «пінкертони». Ймовірно, знають все. Але Черкаська область сьогодні - Радянський Союз, в якому велася боротьба з «окремими недоліками». «Пакують» тих, хто «до 25 тисяч гривень» і не з губернаторського обозу.
Тому не підніметься рука жбурнути камінь в затриману матір-одиначку – екологічного інспектора. Вона рядовий «боєць» корупційної раті. Їй просто випало стати жертвою генератора випадкових чисел...
PS. Учора головний архітектор Черкас Микола Упир пішов з посади. Мер Черкас Одарич подякував йому за роботу. Про те, що 2 тижні тому головному архітекторові не донесли 2,5 тисяч доларів «за вирішення питання», не згадували. А навіщо?
09.01.2013 13:55

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter