Справа Комарова: слід змістити акценти

Справа Комарова: слід змістити акценти Не збирався писати на тему замаху на життя Вадима Комарова з етичних причин. 4 травня його намагалися не залякати. Його хотіли вбити. Понад місяць Комаров у комі. У такій ситуації слід вимагати від правоохоронців якісного розслідування злочину, а постраждалому бажати одужання.

Проте сьогодні в обласній організації НСЖУ повідомили про вручення Комарову премії «Прометей» - «за відвагу в професії й серію резонансних публікацій на гострі теми». Сьогодні ж в ОДА відбулася прес-конференція керівницвта черкаської поліції, де було повідомлено про розслідування злочину. Правоохоронці мають три версії – професійна діяльність Комарова, версія раптово виниклого конфлікту з нападником, а також -напад з корисливих мотивів.

Упродовж останнього місяця про стурбованість інцидентом з Комаровим заявляли представники ОБСЄ, лідери правозахисних організацій, НСЖУ.

Ця стурбованість – логічна. Проте в даній справі слід дещо змістити акценти. Для того, щоб не дурити людей…

У Черкасах підзабули, що на рубежі 2000-2001 років Вадим Комаров був затриманий міліцією за звинуваченням у створенні ОЗУ. Члени даного угрупування налагодили систему збуту фальшивих посвідчень ліквідаторів аварії на Чорнобильскій АЕС.

Про викриття «злочинної групи Комарова» офіційно заявляв на прес -конференціях тодішній керівник УМВС в Черкаській області Олег Кочегаров.
Справа Комарова: слід змістити акценти

Вадимові Едуардовичу «світив» серйозний термін ув’язнення. Однак приблизно через рік Комаров несподівано виходить з в’язниці і…починає працювати в черкаських ЗМІ.
Як Комарову вдалося уникнути покарання за фальшування «чорнобильських посвідчень» - мені невідомо. На прямі запитання він ніколи не відповідав.

Але те, що Комаров тісно потоваришував з представниками правоохоронних органів після року відсидки в буцегарні – було очевидно. Теми його «інформашок» в різних виданнях – «зливи» з міліції, прокуратури, гарячі новини з СІЗО та виправних колоній. Біля його приватного будинку (пишу це, як сусід, який бачив це на власні очі впродовж багатьох років) – постійно «тусувалися» або працівники міліції, або СБУ (багато років мав щастя стикатися з ним впритул, - ВБ).

Пишу те, що не є таємницею для всіх, хто працює в сфері медіа бодай 10 років: Вадим Комаров - налагоджений канал витоку інформації з силових структур. Поширювані ним «інформаційні бомби» «куратори» або не мали можливості реалізувати по службовим каналам, або використовували в оперативній грі.

Маючи таких «інсайдерів», Комаров часто видавав «на гора» реально небезпечні для багатьох "тузів" і "королів" матеріали. І напад на нього 4 травня на 100 % зумовлений наміром замовників не допустити поширення інформації, яку Вадим Едуардович хотів оприлюднити.
Справа Комарова: слід змістити акценти

Напад скоєний професійно підготовленою людиною. Зловмисника ніхто не помітив, хоча все сталося в людному місці, о 9-й ранку – в 150-ти метрах від Центрального ринку й в 200-х метрах від Головного управління Нацполіції.

Відповідь на те, хто замовник спроби вбити Комарова, має бути відома правоохоронцям, які «співпрацювали» з Вадимом Едуардовичем. Шукати слід серед тих, хто міг постраждати в результаті поширення інформації, яку Комаров від кураторів отримав, але оприлюднити – не встиг.

Сьогодні в Нацполіції розповідали про опитування понад тисячі свідків та перегляд інформації зі ста камер відеонагляду. Якщо це правда, то слідство шукає злочинців не там…

Віктор Борисов
05.06.2019 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter