У стані "глибокої доброчесності та неупередженості"

У стані "глибокої доброчесності та неупередженості"У ніч проти 26 квітня в центрі Черкас в барі «Ерік» було побито співробітника Черкаської місцевої прокуратури Д.

Місцевий інформаційний діяч Вадим Комаров поширив у себе на ФБ відео бійки, яке залишилося на камері спостереження (подивитися тут). Звук на записі, зрозуміло, відсутній. Можна розібрати, що в результаті словесної суперечки двоє юнаків накинулися на Д. та його супутника. При цьому Д. жодного разу не вдарив та очевидно намагався заспокоїти нападників.

У результаті побиття Д. отримав струс головного мозку та був госпіталізований.

За інформацією Вадима Комарова, бійка сталася о 2.43. Сам постраждалий у дописі під відео написав, що прийшов до бару о 2.40. Тому припущення Комарова про те, що він «взяв на груди» півлітра спиртного – не відповідають дійсності.

За фактом бійки відкрито кримінальне провадження за ч. 2 статті 296 (хуліганство). Учасникам побиття – двом 20-річним юнакам (один із них студент ЧДТУ) – вже повідомлено про підозру.

Кабацька бійка – відома чоловіча забава, традиції якої кувалися ще Д’артаньяном та та його друзями-мушкетерами. Та іншими мільйонами відважних чоловіків у багатьох країнах земної кулі.
У стані "глибокої доброчесності та неупередженості"

Досвід підказує: якщо постраждалим є працівник правоохоронних органів, прокуратури та суду, справи у його кривдників – кепські (звичайно, якщо твоє прізвище – не Кухарчук; йому – можна).

Двадцятирічні друзі напали на прокурора та його супутника, травмували одного з них. Їхній поведінці немає виправдань. Але…

… В останні роки в прокурорському середовищі точиться дискусія щодо професійних та морально-етичних вимог, які висуваються сьогодні до працівників української прокуратури.

Наприклад, ось що пише старший викладач відділу підготовки прокурорів в Національній академії прокуратури України Антоніна Чернобай (назва статті «Морально-етичні вимоги до позаслужбової поведінки прокурора як елемент професійної етики та поведінки прокурора»):

«…прокурори…зобов’язані дотримуватися правил прокурорської етики, зокрема не допускати поведінки, яка дискредитує їх та може зашкодити авторитету прокуратури…

…прокурор як на роботі, так і поза її межами, в повсякденному житті, …зобов’язаний демонструвати таку поведінку, щоб … оточуючі люди бачили в ньому еталон порядності і справедливості…

…Прокурори своєю поведінкою у приватному житті не повинні ставити під загрозу…доброчесність, справедливість та неупередженість прокурорської професії…Прокурори повинні поводитись таким чином, щоб збільшувалась всенародна довіра до їхньої професії…»
(повністю текст цією пізнавальної статті – тут).

Питання до керівників Черкаської місцевої прокуратури:

1) Наскільки зросла довіра жителів Черкас до прокурорської професії в цілому після того, як сьогодні о 2.40 (глибока ніч) співробітник Черкаської місцевої прокуратури прийшов «додати» (за 6 годин 20 хвилин до початку нового робочого дня) у нічний бар з «д’артаньянсько-кухарчуківською» славою?

2) Що саме сказав «еталон порядності та справедливості» Д. двом нападникам, що вони вже за 3 хвилини після того, як він переступив поріг бару, почали гамселити його по пиці?

3) Для Черкаської місцевої прокуратури норма чи поодинокий випадок – являтися о 9-й ранку на роботу в стані Д. – тобто в «стані глибокої доброчесності та неупередженості»?
У стані "глибокої доброчесності та неупередженості"

Кіндрат Булавін
26.03.2019 18:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter