Холодне літо 53-го...Спекотний листопад 2016-го

Вчорашні події біля приміщення ГУ Нацполіції в Черкаській області (а потім — і в самому приміщенні) є чудовою ілюстрацією того, що сьогодні правоохоронна система в області не здатна захистити не те що населення. Черкаські правоохоронці не можуть захистити самі себе.

Перед телекамерами журналістів (отже, перед очима людей, котрі це негайно побачили в Інтернеті та на телебаченні) поліцейські нічого не могли вдіяти з натовпом, на чолі якого - люди з сумнівною репутацією.

відео Олександр Широков
Фактично перед нашими очима вирувало продовження фільму “Холодне літо 53-го”. Учорашні “зека” вимагали у МВС, щоб те погоджувало з ними (тобто, з “громадськістю”) призначення людини, яка за статусом повинна з ними боротися.

На манежі всі ті ж самі люди, що й у лютому 2014 року. Нагадаємо, що тоді обласна організація черкаської “Батьківщини” на чолі з Анатолієм Бондаренком (ще не мером Черкас) тривалий час тримала в облозі черкаське УМВС, протестуючи проти призначення Леоніда Бойка керівником черкаської міліції.

Тоді їхніми зусиллями черкаську поліцію очолив Владислав Пустовар. Людина вихована, з умінням триматися перед телекамерами та претензією на наукову діяльність. Але — абсолютно безхребетна в протистоянні з криміналом.

У лютому 2014 року проти Бойка протестували Анатолій Бондаренко, Микола Булатецький, Юрій Ботнар, Геннадій Шевченко...А також Черкаський автомадайдан, Свобода, Правий Сектор, Народна Самооборона.

Через два з половиною роки практично ті ж самі люди. Мер Черкас Анатолій Бондаренко (напередодні тріумфу “активістів” в УМВС Бондаренко заявив, що “неприємно здивований” призначенням Валерія Лютого керівником черкаської поліції), його заступник Геннадій Шевченко, Автомайдан-Черкаси, Свобода...

На чолі протестувальників — активісти місцевої самооборони: кілька разів судимий Олег Скалько, натхненник “сміттєвої люстрації” в Черкасах Олексій Ющенко (його навіть починали судити, але результат широкій публіці невідомий), безробітний керівник черкаської “Свободи” Юрій Ботнар, язичники з “Білого Молоту”, котрих нещодавно вивели зі складу “Правого сектору Черкащини”, автомайданівець Сергій Яковенко (колишній працівник ДПА)...
Холодне літо 53-го...Спекотний листопад 2016-го

Ці пани, звісно, є представниками черкаської громадськості. Але — її дуже вузького спектру...

Кілька колишніх працівників правоохоронних органів, з якими довелося поговорити “Провінції” під час написання матеріалу, і які передивилися відео вчорашнього свята демократії під ГУ черкаської Нацполіції, впевнено заявляють, що чимала частина тих, хто протестував проти Лютого — колишні зека. І решту учасників використали “втемну”, спекулюючи грою слів «сєпар», «хабарник” тощо.

Якщо це так, то на офіційному сайті черкаської поліції мають з`явитися стоп-кадри акції з зазначенням ПІБ та статей Кримінального кодексу, які чесно заробили її учасники.

Здається, що Арсену Авакову слід персонально приїхати в Черкаси та представити Валерія Лютого місцевим полісменам. Правоохоронна система на Черкащині — деморалізована. Який вплив на молодих поліцейських справило учорашнє демонстративне приниження щойно призначеного керівника — можна тільки уявити.

Тіньова влада Черкас вдруге саботує призначення головного поліцейського області з єдиної причини — він не місцевий, з ним важко домовитися. Тому висока ймовірність того, що в Черкаси приїхав “Чистильник”.

Якщо у Валерія Лютого вистачить характеру витримати обструкцію, яка, схоже, триватиме довго, невдовзі матимемо чимало сюрпризів. Можемо мати...
Холодне літо 53-го...Спекотний листопад 2016-го

А поки що просто бачимо продовження “Холодного літа 53-го” - “Спекотний листопад 2016-го”...

Геннадій Саприкін
05.11.2016 13:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter