Суддя Іванов – «обличчя» уманського правосуддя?

Починаючи з минулого року, ЗМІ повідомляли про суддю Уманського міськрайонного суду Анатолія Іванова, якого 1 жовтня 2013 року співробітники СБУ піймали «на гарячому» під час отримання хабара.

–Сума неправомірної вигоди становила 3 тисячі доларів США. Хабар суддя отримав за те, щоб уникнув кримінальної відповідальності один із підозрюваних в ДТП, внаслідок якої загинула людина. Суддю викрили при передачі грошових коштів співробітники прокуратури і СБУ, – зазначав тодішній прокурор Черкаської області Геннадій Дем’яненко.

За цим фактом прокуратурою Черкаської області здійснювалися слідчі дії в рамках кримінального провадження, за яким судді загрожувало позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади.

Але лише 20 грудня 2014 року Генпрокурор вніс клопотання до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення Анатолія Іванова від обов’язків професійного судді.
Суддя Іванов – «обличчя» уманського правосуддя?
Анатолій Іванов

Цікавим залишається той факт, що суддю Уманського міськрайонного суду Анатолія Іванова, якого спіймали на хабарі, не затримували, бо в Україні затримувати суддю можна лише за згоди ВРУ! Анатолій Анатолійович, незважаючи ні на що, залишається працювати, продовжує виносити рішення, і, відверто кажучи, плює на Закон.

Наприклад, 25 листопада 2014 року він знову в центрі уваги.

Цього разу прес-служба Генпрокуратури повідомила, що в ході досудового розслідування встановлено, що двоє суддів Уманського міськрайонного суду Іванов Анатолій Анатолійович та Горячківська Людмила Володимирівна в період з 12 по 25 листопада 2014 року отримали неправомірну вигоду в сумі 570 тисяч гривень і $9 тисяч за винесення рішень у цивільних справах на користь заявника. Ця пара суддів стала «срібними призерами» у рейтингу хабарників.

Служителі Феміди вимагали кошти у вдови за прийняття «необхідного» судового рішення для отримання нею спадщини після смерті цивільного чоловіка.
Суддя захотів отримати за таке рішення 5 тисяч доларів США. Отримавши хабара, служитель Феміди дізнався, що розміри спадщини чималі, та вирішив піти ва-банк. Наступне побажання судді зросло до 46 тисяч доларів США. В останню мить зловмисники перенесли заплановану зустріч для передачі коштів з приміщення суду у відомий місцевий ресторан Умані, оформлений у гангстерському стилі, де навіть папка для рахунків мала надпис «Взятка». Там і були затримані судді-хабарники працівниками ГУБОЗ МВС та Генеральної прокуратури України після отримання 30 тисяч доларів США.
Суддя Іванов – «обличчя» уманського правосуддя?

- Стосовно спільників розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією, – повідомляє прес-служба ГУБОЗ МВС України.

Виникає безліч запитань, на які хотілося б отримати відповідь:

– до якого часу судді-хабарники будуть вершити правосуддя?

– чому «люстрація» згідно із законом «Про очищення влади» обходить таких суддів як Анатолій Іванов та йому подібних?

– невже даремно віддала своє життя Небесна Сотня на Майдані та стали інвалідами молоді хлопці, борючись за цілісність та суверенність України на сході держави?

Ігор Майстренко
24.12.2014 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter