Звичайний ідіотизм

Днями на Фейсбуці прес-служба Черкаської облдержадміністрації розмістила повідомлення: «На Черкащині протягом 10 місяців 2013 року матеріальної допомоги малозабезпеченим сім'ям із дітьми виплачено на загальну суму 92 мільйони гривень, що на 51 мільйон більше, ніж за аналогічний період минулого року».
Цю новину ілюструвало оптимістичне фото «Губернатор та щасливі діти»(ймовірно, малозабезпечені, але від одного доторку руки губернатора – вже щасливі). Дана новина, судячи з лайків під нею, сподобалася 1-му заступнику міського голови Черкас Віктору Беззубенку, начальнику управління інформаційної політики Черкаської ОДА Тетяні Єщенко та кільком іншим добродіям.
Звичайний ідіотизм

Та й будь-хто зрозуміє дане повідомлення, як черговий етап Покращення. Адже виплати малозабезпеченим черкащанам зросли, порівняно з 2012 роком, більш ніж удвічі. Невже на Черкащині нарешті побороли бідність?
Якби ж так! Просто черкаська влада, яку нині представляють переважно уродженці з інших регіонів України, впевнена, що черкащани - тубільці неотесані:вішай на вуха локшину, а вони все одно радіють та пісні співають...
В Україні процедура виплати допомоги малозабезпеченим родинам регламентується законом «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» та Постановою Кабінету Міністрів №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям».
Згідно цих документів, малозабезпеченою вважається сім`я, «яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї». Розмір допомоги малозабезпеченим сім`ям «не може бути більшим, ніж 75 % від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім`ї».
В Україні розмір прожиткового мінімуму встановлює Міністерство фінансів. 2012 року цей показник зріс несуттєво: на 1 січня 2012 року прожитковий мінімум на одну особу становив 1017 гривень, а на 1 грудня – 1095 гривень.
2013 року прожитковий мінімум збільшиться з 1 147 до 1218 гривень.
Отже, законних підстав для збільшення у понад 2 рази матеріальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в Україні(зокрема, й на Черкащині) – немає, бо прожитковий мінімум за рік збільшився на 123 гривні. А 75 % від 1095 гривень в 2012 році – це не набагато менше, ніж 75 % від 1218 гривень в 2013-му.
Звідки ж зростання з 41 мільйону виплат до 92-х? Якщо припустити, що ці цифри правдиві, то виходить, що за 2013 рік...кількість малозабезпечених родин в області зросла у понад 2 рази. Іншого пояснення просто бути не може.
І якщо так, то це є повним крахом соціальної політики в окремо узятому регіоні. І тому той, хто пишається подвійним ростом виплат черкаським біднякам - або цинік, або, даруйте, - ідіот.
22.11.2013 17:10

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter