Міраж

На минулому тижні Черкаська область черговими трудовими здобутками зустріла XX конференцію Черкаської обласної організації Партії регіонів. За спинами зодчих у президії висіло горде гасло «Будуємо нову Черкащину!», що натякало на те, що для мозолястих долонь учасників конференції будівельна кельма набагато звичніше, ніж комп’ютерна миша…
Голова ОДА, він же – керівник обласної організації ПР - Сергій Тулуб підбив підсумки роботи влади за минулий рік. І нехай недоброзичливці в сотий раз дістають з дірявих кишень заяложену колоду: мовляв, гелікоптерний майданчик в Пекарях обслуговує не вертольоти, а горобців, річковий порт запрацює бо зна коли, не те, що ресторан на 2-му поверсі річкового вокзалу, «Авто-Ріка» в Каневі – не «тіче»…Ну, мало що ще знайдуть люди, які професійно відшукують лише негатив?
Сергій Борисович хвалився здобутками – і наповнювалася радістю мудрі очі Анатолія Івановича Кузьмінського, окреслював найближчі перспективи – по-діловому хмурився Сергій Віталійович Рябцев, перераховув «вагон і маленький кошик» негараздів, залишений у спадок попередниками – рішуче піднімалися брови Тетяни Олександрівни Шадріної…
Міраж

«Черкащина – «підросла»; сталий економічний розвиток регіону; справжній прорив в інвестиційній, науковій та інноваційній діяльності…Непідготовлений слухач міг би подумати, що за неповні 2 роки команда професіоналів перетворила Черкащину на Об`єднані Арабські Емірати. Тільки у нас замість нафти – висока духовність, а замість шейхів - чітке виконання програми Віктора Януковича «Україна заради людей».
Тремтячими руками ложку смердючого меду в діжку запашного дьогтю однодумців Сергія Борисовича піднесли в Головному управлінні статистики області.
Будь-які переможні реляції підкріплюють нудними, але переконливими цифрами. Чомусь вперта статистика досі не роздивилася феноменальних зрушень на «Черкаському будівельному майданчику».
Дані приголомшливі. 2011 року в Черкаській області введено в експлуатацію 111,4 тис. кв. метрів житла. Це на 40,3 % (!!) менше, ніж 2010 року.
Статистика по містах - шокує! Так у Черкасах обсяги будівництва скоротилися на 22,9 %, у Ватутіному –на 93,7 %, у Золотоноші – на 81,2 %, у Каневі – на 86,1 %, в Умані – на 34,3 %. Більше поталанило жителям Сміли: тут приріст становив 267,6 %, що трішки підтягнуло цілу область.
Можна впевнено сказати, що торік, крім Сміли, в найбільших містах Черкаській області будівництво житла практично зупинилося.
Де інвестиційний прорив, якщо торік в області невблаганно продовжували зменшуватись обсяги іноземних інвестицій? Якщо на початок року обсяг прямих іноземних інвестицій становив 289, 4 млн. дол., та на кінець року - 285,9 млн. дол. Скорочення незначне, але все одно – не зростання! Як після цього можна заявляти, що «ми здійснили справжній прорив в інвестиційній, науковій та інноваційній діяльності у регіоні. Із останнього в країні, 27 місця, лише за рік Черкащина вийшла на 4 позицію! (С.Б. Тулуб, з доповіді на конференції)
Експорт послуг у 2011 році становив 11,2 млн.дол. США і зменшився у порівнянні з попереднім роком на 4 %, імпорт послуг становив 12,7 млн.дол. і зменшився на 38 %.
Звичайна людина, спочатку прослухавши виступ Тулуба на конференції, а після цього – переглянувши офіційну статистику, відчує роздвоєння свідомості. Навіть якщо ти всім серцем - з регіоналами, на передньому краї боротьби з тими, хто не здатен «почути кожного», слабкий розум з останніх сил шепоче: тверезість – норма життя…
Пропишіть якісь пігулки, Сергію Борисовичу, тим, хто хоче, але не може повірити в міраж.
05.03.2012 17:15

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
20:35 07.03.2012 pantera:
Мабуть регіонали приймають одні й ті самі пігулки по всій області: що за манера бачити тільки зі свого підвалу? А те, що життя провінційних містечок ну ні як не вписується у їхні звіти - це так, тьху! Іще раз тьху, тьху на вас - дірку протрете! "Надросся" Корсунське прочитаєшь, і так хочеться, щоб народ повалив жити у це благодатне місто! Всё харашо, прекрасная маркиза, всё харашо! Відзвітували, що відремонтували за 114 тисяч гривенеків міст, а скільки відмили - не відзвітували, бо міст як був розвалюхою - так і зостався. На ремонт райстадіону у прошлому році витратили 150 тисяч, а "відремонтували" так, що необхідно ще один стадіон у парку побудувати? На ремонт воріт у парку "заштукатурили" 300 тисяч, так тепер ці триста з усієї сили сипляться на голови народу (у прямому слові!). Чому не звітують скільки "відмили", "заасфальтували", "заштукатурили", "закопали"? Поки морози, саме час дороги ремонтувати...