З життя "борцунів"

Якби нелегальні перевізники Черкащини знали, скільки зусиль витрачають державні та контролюючі органи на їх ліквідацію – вони б серйозно здивувалися. Загальновідомо, що ринок автобусних перевезень в Україні – на 30- 40 % нелегальний. А ринок послуг таксі – до 90 %.

Іноді розборки на цьому ринку бачить уся країна. Так було 29 травня в Броварах під Києвом, де економічна суперечка між перевізниками вилилася в стрілянину просто неба між 100 чоловіками.

Після стрілянини в Броварах в усіх регіонах України почали проходити масштабні перевірки перевізників, що працюють на маршрутах без ліцензій. На Черкащині вони офіційно стартували 9 червня.

Тоді під час наради в Черкаській ОДА під головуванням 1-го заступника голови ОДА Дмитра Ляшова було вирішено поновити рейдові перевірки з виявлення нелегальних перевізників. Останні активізували роботу під час карантину, коли транспортне сполучення в державі було фактично припинено.
З життя "борцунів"

«Наша мета разом провести ґрунтовну роботу з виведення з ринку «нелегалів». Тож повертаємося до декадних перевірок, які проводили й раніше», - відзначив тоді Дмитро Ляшов.

Участь у перевірках мали брати фахівці Управління Держпраці, Нацполіції, Укртрансбезпеки та Державної податкової служби.

4 серпня 2020 року офіційний сайт Черкаської ОДА повідомив, що «в області триває системна робота щодо забезпечення контролю у сфері пасажирських перевезень на приміських та міжміських автобусних маршрутах». Для боротьби з нелегальними перевезеннями пасажирів діє комісія ОДА. Протягом січня-липня в області провели 9 спільних рейдових перевірок на предмет виявлення нелегальних перевізників.
З життя "борцунів"

Перевірки стосувалися не лише нелегалів. Так, 4 вересня проведено перевірку щодо дотримання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг на період карантину в зв’язку поширенням корнавірусної хвороби (COVID-19).

Себто, якщо відштовхнутися від червневої заяви Дмитра Ляшова («повертаємося до декадних перевірок, які проводили й раніше»), то половина нелегальних перевізників Черкащини вже стали постійними клієнтами інфарктних відділень.

Але сьогодні, 1 жовтня, у Черкаській ОДА повідомляють про те, що «на Черкащині посилять перевірки нелегальних перевізників». Читаємо сайт Черкаської ОДА:

«… Розробити декадний план перевірок перевізників, які здійснюють пасажирські перевезення без відповідних дозвільних документів, та організувати їхнє проведення профільним структурам дав доручення очільник області Сергій Сергійчук".

На Черкащині діє понад 500 маршрутів, на яких задіяні 1,5 тисячі автобусів. Їх обслуговують 25 підприємств та 60 приватних організацій. Втім всі вони, з уведенням жорсткого карантину, були вимушені призупинити діяльність. І за цей час цю нішу на ринку перевезень зайняли нелегальні перевізники, які не мають ліцензій на такий вид діяльності…»

Далі ще більш цікаво, бо в липні на Черкащині перевірки призупинили. : «…Втім з липня перевірки призупинили, - повідомляє 1 жовтня 2020 року сайт ОДА. - Відновити їх роботу дав завдання голова ОДА Сергій Сергійчук…»
З життя "борцунів"

У той же час якщо читати повідомлення цього ж ресурсу, зроблені в серпні, то перевірки нелегалів на Черкащині в цей час були в самому розпалі.
Коли читачі вважають, що Провінція розуміє більше, ніж вони, - то читачі дуже помиляються.

Підсумовуючи увесь інформаційний мотлох, який продукують держслужбовці Черкащини, повідомляємо:

1) Ринок нелегальних пасажирських перевезень на Черкащині успішно діє та розвивається;

2) Контролюючі структури та державні адміністрації системно та принципово борються з його поширенням шляхом інтенсифікації перевірок;

3) Перевірки були регулярні, але різко зросли з червня-2020, зупинилися в липні, хоча досягли апогею в серпні;

4) 1 жовтня 2020 року голова ОДА Сергій Сергійчук дав доручення відновити перевірки на ринку нелегальних пасажирських перевезень.

Яка цікава й найголовніше – безкінечна боротьба з тим, що росте й міцніє попри боротьбу з собою…

Сергій Цюрюпа
01.10.2020 14:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter