Як скоротити кількість дармоїдів у міськраді Черкас

Як скоротити кількість дармоїдів у міськраді ЧеркасКорисний аналіз ефективності роботи чиновників у Черкасах навів активіст Сергій Кузляєв. Жертвою його нещадного аналізу став директор департаменту управління справами Черкаської міськради Юрій Гончар.

За 8 місяців 2019 року Юрій Гончар:
- особисто провів організацію 5 рішень (у середньому 0,8 рішень у місяць);
- опрацював 148 листів від громадян (по 18 листів у місць в середньому);
- розглянув 5 депутатських звернень;
- підписав 134 накази;
- провів три прийоми громадян, на які прийшло 4 особи…

У середньому сукупний дохід директора Департаменту управління справами Юрія Гончара дорівнює 50 тисячам гривень на місяць.
Як скоротити кількість дармоїдів у міськраді Черкас

Чи міг би Гончар отримувати таку зарплату в будь-якій комерційній структурі Черкас, Драбова чи Сагунівки? Так, міг би. Якби замість штанів носив коротку спідницю, ходив не в черевиках, а в туфельках на високих підборах, і був не брюнетом середніх років із залисинами на високому чолі, а секретаркою-блондинкою 90-60-90, готовою до виконання будь-яких примх шефа. Юриста з ефективністю роботи 0,8 розроблених рішень на місяць не тримало б жодне ТОВ, ПрАТ або ЗАТ.
Чи можна оцінити роботу заступника мера Черкас Ботнара 165 тисяч 12 гривень 50 копійок на місяць? До майстра скандалів й усілякого роду деструкцій він ще не доріс. На почесне звання «ефективний менеджер» він би й сам образився…

Автор не є прихильником того, що зарплата чиновника має бути на рівні прожиткового мінімуму. Нехай Гончар отримує навіть не 50-т, а 150-т тисяч на місяць. Але при цьому громада міста Черкаси повинна мати наочне підтвердження того, що Ботнар, Гончар, Бондаренко й решта високооплачуваних цабе приносять місту користь (прибуток), а не висять іржавими гирями на його шиї.

На даний момент кожен з них отримує високу зарплату з податків черкащан не тому що, як це має бути при капіталізмі, досягає високих показників у роботі, а тому що всівся в доходне крісло.

Між тим простий спосіб перевірки реальної роботу кожного з чиновників міськради є. В IT-бізнесі оплата роботи виконавця здійснюється погодинно. Але замовник має право у будь-яку хвилину під’єднатися до компа (ноутбука) виконавця, щоб перевірити – чи справді він працює над завданням, чи грає в «танчіки» або коментує щось у соцмережах. Якщо так, то оплата за роботу зменшується, переглядається або скасовується.
Як скоротити кількість дармоїдів у міськраді Черкас

Якщо така можливість з’явиться у представників територіальної громади Черкас (саме на їхні податки живуть чиновники міської ради), то не виключено, що матимемо можливість безболісно скоротити кількість апарату відсотків на 85-90. Пару мільярдів гривень для бюджету міста зекономимо…

Сергій Цюрюпа
13.01.2020 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter