Дядю, дай мільйон!

Дядю, дай мільйон!Хто є найзаможнішим чиновником у Черкасах? Голова ОДА? Мер міста? Прокурор? Керівник регіональної Нацполіції?

Той, хто починає вивчати тему настільки стереотипно, риє зовсім не там, де слід.

Наприклад, голова Черкаської ОДА Олександр Вельбівець за 2018 рік отримав річний дохід в 804 976 гривень.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, згідно поданої декларації, заробив в 2018 році 744 564 гривні.

При цьому обидва лисянські парубки ледь зводять кінці з кінцями та б’ються за кожну копійку. Он, Бондаренко узявся по суботам підпрацьовувати водієм на весіллі, а Вельбівець позичає в бідних уманських селян по 300 тисяч гривень і йде у раптові відпустки, щоб встигнути до відставки отримати з бюджету матеріальну допомогу та гроші на оздоровлення.

Між тим, напевне, найзаможнішою державною людиною в Черкасах є офіційний мільйонер, керівник державного підприємства «Черкасистандартметрологія», пенсіонер Михайло Чорнопищук. 2018 року однієї зарплати Чорнопищук одержав 1 мільйон 16 тисяч 72 гривні.

Звідки такі статки?

Читаємо на офіційному сайті підприємства «…ДП «Черкасистандартметрологія» забезпечує державну політику у сфері технічного регулювання та захисту прав споживачів на Черкащині. Пріоритетними напрямками діяльності підприємства є надання послуг у сфері метрології, стандартизації та сертифікації продукції, послуг і систем управління якістю…»

Умовно кажучи, гроші на своє утримання працівники «Черкасистандартметрології» заробляють самостійно, надаючи послуги підприємствам.

Можливо, фінансові справи на «Черкасистандартметрології» йдуть настільки добре, що й усі працівники мають річний дохід не нижчий, ніж у директора?

Перевірити це теж досить легко. Заходимо на сайт НАЗК та шукаємо річні декларації двох заступників Михайла Петровича.

І бачимо, що заступник директора з питань метрології Олександр Камша отримав за 2018 рік річний дохід в 264 904 грн. Це – заробітна плата, без премій, надбавок та бонусів.

А заступник директора з підтвердження оцінки відповідності та стандартизації Володимир Швецов отримав за 12 місяців 2018 року 299 907 грн. Це так само чиста зарплата.

На цьому можна було б зупинитися, сказавши: ну, що ж ви хочете, директор підприємства, що працює на госпрозрахункових умовах, в понад три рази ефективніше за своїх заступників.

Однак далі - ще цікавіше.

Незабаром Михайло Чорнопищук має оприлюднити уточнюючу інформацію про доходи за 2018 рік. Чому це цікаво?

Тому що в даній інформації містяться дані про премії. Як ми вже зазначили, своїм заступникам пан директор премій не виписує. Ще не заслужили.
Але себе в 2017 році він преміював на:

- 141 548 грн (декларація в НАЗК від 18.07.18);

- 125 786 грн. (декларація від 19.07.18);

- 125 786 грн. (декларація від 24.07.18).

Загалом - 491 284 грн.
Дядю, дай мільйон!

Коли в липні 2019 року Михайло Петрович оприлюднить дані про розмір премій, які він сам собі виплатив в 2018 році, його дохід може сягнути вже два мільйони гривень.

Бо, крім того, в 2018 році Михайло Чорнопищук отримав:

- пенсію – 118 473 грн. ;

- відшкодування витрат на підвищення кваліфікації – 64 305 грн. (нечасто доводиться бачити пенсіонера, який так наполегливо, щороку підвищує кваліфікацію… За щедру компенсацію від очолюваного ним же ДП).

У тому, що людина має високу зарплату й премію, немає нічого ганебного. Дай Бог, як то кажуть. Тільки от Михайло Чорнопищук не ставить на кон власний шлунок, перевіряючи їстивні властивості нової ковбаси. І не ризикує життям, закусюючи чорний чай експериментальним повидлом. Усе це роблять рядові працівники в лабораторіях та відділах ДП.
Дядю, дай мільйон!

Чорнопищук – адміністратор, який нічого важче за ручку, якою підписує собі розпорядження про чергову премію, - в руках не тримав. Просто він витягнув щасливий квиток і має можливість встановлювати собі «справедливий» (як він думає) розмір грошової винагороди за "непосильну" працю.

…Хто здивується, якщо незабаром під стінами ДП «Черкасистандартметрологія» з’явиться Паніковський з короною фразою: «Дядю, дай мільйон!»…
Дядю, дай мільйон!


Кіндрат Булавін
29.05.2019 18:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter