Хто "віджимає" "Черкасиводоканал"?

Хто "віджимає" "Черкасиводоканал"? Що відбувається на Черкаському водоканалі? Чому біля комунального підприємства збирають підписи проти його приватизації? Чому мер Черкас у пожежному порядку мчить сюди, щоб вмовити колектив не протестувати біля міської ради?

Отже, 5 жовтня на КП «Черкасиводоканал» почала працювати комісія Черкаської міськради. До її складу увійшли працівники Департаменту ЖКК та Департаменту фінансової політики. Очолив комісію заступник в.о. директора Департаменту ЖКК Євгеній Маркін.

Слід сказати, що комісія з міської ради Черкас працює на «Черкасиводоканалі» вперше. При цьому комунальне підприємство перевіряють чи не щомісяця – ДВС, ДФІ тощо.

Більше того. У 2014 році «Черкасиводоканал» отримав від Світового банку кредит у 12,34 млн. доларів США на реконструкцію мереж водопостачання. На вимогу кредитора черкаське КП підписало угоду з сертифікованою аудиторською палатою. Аудитори здійснюють регулярні перевірки фінансово-господарської діяльності «Черкасиводоканалу». Це зроблено для того, щоб у світового банку не виникало сумнівів в тому, що підприємство працює прозоро й здатне погасити кредитні кошти в обумовлений термін.

На КП почалися хвилювання з самого початку роботи перевіряльників. Річ у тім, що членам комісії під час засідань почали одразу говорити, що в результаті перевірки директора КП Сергія Овчаренка слід не лише звільнити. Його треба посадити за фінансові зловживання. Зрозуміло, інформацію одразу передали Овчаренку…

Через місяць роботи голова комісії Євгеній Маркін пропонує міському голові …відсторонити Сергія Овчаренка від обов’язків директора «Черкасиводоканалу». Цей крок …сприятиме об’єктивності перевірки, бо за вказівкою директора не надається необхідна інформація. Директор КП «Черкасиводоканал» уходить на лікарняний. Різко підвищився тиск…
Хто "віджимає" "Черкасиводоканал"?

Після цього кількість членів комісії зросла вдвічі. Вони фактично блокували нормальну роботу підприємства. Існують стандарти перевірки будь-якої організації чи підприємства. Перевіряють певні напрямки роботи. А коли перевіряють просто все, з надією зачепитись за будь-що, то завдання перевіряльників очевидне – дискредитація керівника та його команди.

Ймовірна мета – завести на підприємство своїх людей та зайнятися вимиванням фінансового та матеріального ресурсу. Не виключено, що дані дії вчиняються мером та його командою в інтересах третіх осіб.

9 листопада Анатолій Бондаренко приїхав на зустріч з колективом, пообіцяв, що перевірка буде проведена об’єктивно. Однак поміняти голову комісії на когось більш компромісного – не схотів. Ввести до її складу депутатів від опозиції – теж.

Перевірка триває вона вже півтора місяці, хоча (підкреслюємо) ніяких приводів для її проведення – в природі не існувало. В усіх можливих загальноукраїнських конкурсах КП посідає перші місця в Україні за якістю надання послуг населенню.

Стурбованість ситуацією на «Черкасиводоканалі» вже висловили в об’єднанні водоканалів України та в низці міжнародних організацій. Колектив налаштований рішуче.
Хто "віджимає" "Черкасиводоканал"?

Стежитимемо за розвитком подій…

Кіндрат Булавін
16.11.2018 18:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter