Тендер по-маньківськи

Тендер по-маньківськи- Хочеш історію про те, як в глибинці навчилися обходити «Прозорро» і зовні законними методами проводити шахрайські по суті тендери?

Таке запитання поставив нашому кореспонденту бізнесмен Сергій Володько, який спробував запропонувати свої послуги відділу освіти Маньківської райдержадміністрації. І от що з того вийшло…

Улітку 2017 року відділ освіти Маньківської РДА оголосив про проведення тендеру по облаштуванню покрівлі в одній з місцевих шкіл.

Швидко провести тендер не вийшло. Термін подачі заявок було подовжено до 7 грудня 2017 року.

8 грудня 4 учасники тендеру оприлюднили свої пропозиції в системі «Прозорро». За умовами тендеру замовник – відділ освіти Маньківської райдержадміністрації – мав 26 днів для вивчення пропозицій.

У підсумку переможцем тендеру маньківські освітяни визнали черкаське ПП «АМТ-Групп». Переможець запропонував найменшу з усіх учасників суму за виконання робіт – 3 млн. 181 тис. грн. При цьому наш знайомий– керівник ТОВ «Комплекс ПТР», запропонував «аж» на 2 тисячі гривень більше– 3 млн. 183 тис. грн.

- Те, що сталося, - чисте шулерство, - вважає Сергій Володько. – Судіть самі…

Юридично ПП «АМТ-Групп» знаходиться в Черкасах, за місцем фактичного проживання свого директора (він же головний бухгалтер) – на квартирі в мікрорайоні «Митниця». В «АМТ-Групп» працює одна особа – директор. Статутний фонд підприємства – 50 гривень. На момент проведення тендеру інших працівників в черкаському ПП не було.

У той же час на ТОВ «Комплекс ПТР» 10 реальних працівників.

Однак це ще не все. Куратор даного тендеру з Маньківського районного відділу освіти Юрій Б. зателефонував всім учасникам тендеру, щоб довідатися про виставлені ними суми виконання робіт з ремонту шкільної покрівлі. Принаймні, Сергієві Володько він телефонував.

Це дало можливість переможцеві оперативно змінювати цифри. І в результаті вийшло так, що понад 3 мільйони бюджетних гривень відділ освіти Маньківської РДА віддає підозрілій фірмі, яка запропонувала лише на 2 тисячі гривень менше, ніж найближчий конкурент.

- Я буду оскаржувати результати тендеру, - заявляє Сергій Володько. – У мене для перемоги було все: репутація, досвідчені працівники, нормальна, а не «захмарна» ціна на проведення робіт. А перемагає фірма – «пустушка»…Гадаю, що це привід зацікавитися даним тендером і для прокуратури, і для СБУ…

Денис Сирцов
22.01.2018 18:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter