Падайте на прапітаніє!

Падайте на прапітаніє!За часів холодної війни «імперіалістичні» країни тримали цілі інституції, які займалися розшифровкою офіційних повідомлень в радянській пресі. Через нашарування ідеологічних догм там можна було побачити реальну картину.

Публічні виступи черкаського губернатора Юрія Ткаченка – справжня насолода для тих, хто тяжіє до інтелектуальних шарад та головоломок.

Так, учора Юрій Олегович розповів журналістам про незаперечні економічні успіхи його адміністрації. Незважаючи на війну на Сході України, упродовж 9 місяців Черкаська область зуміла залучити 2 мільйони 400 тисяч доларів США прямих іноземних капіталовкладень. За сьогоднішнім курсом долара це практично 38 мільйонів гривень.

Щоб закріпити цей успіх, Юрій Олегович через ЗМІ оприлюднив свій номер телефону, по якому всі потенційні інвестори можуть зателефонувати губернаторові в разі виникнення якихось нерозумінь.

Закохані у таку відкритість й сучасність успішного керівника Черкащини черкаські журналісти не запитували зайвого.

Але якби хтось процитував Юрію Олеговичу уривки з експрес-випуску Головного управління статистики в Черкаській області від 14 листопада 2014 року № 04-18/263, то він був би трішечки спантеличений.

Цитуємо за оригіналом: «У січні–вересні 2014 р. в економіку області іноземними інвесторами вкладено майже 2,4 млн.дол. прямих інвестицій (акціонерного капіталу). В той же час за рахунок вилучення капіталу обсяг прямих іноземних інвестицій зменшився також на 2,4 млн.дол.». Ну прямо за всім відомим законом рівноваги: якщо в якомусь місці прибуло, то в іншому – зменшилося...

Тобто, в 2014 році за фактом Черкаська область отримала нуль доларів нуль центів прямих іноземних інвестицій. Честь і шана правдивій черкаській статистиці!

Але й це не все. Суб`єктом з-за кордону, який вніс згадані Юрієм Олеговичем 2,4 млн. дол. інвестицій було ТОВ «АЛЬТЕРА АЦТЕКА МІЛІНГ УКРАЇНА».

Це українська «донька» іспанської компанії, яка займається глибокою переробкою зерна кукурудзи та отриманням з нього харчових і кормових продуктів. У перспективі іспанці планували створити в Черкасах невеличкий заводик. Саме під його забудову і було внесено 2,4 мільйони доларів. Однак Альтера працює в Черкаській області вже кілька років, і говорити про те, що внесені ними кошти було залучено командою Ткаченка – суттєве перебільшення, якщо не сказати більше...

Тому безпрецедентний крок з оприлюдненням Ткаченком номеру персонального «телефону для інвесторів» прозаічний.

«Здоровеньки були! - скаже Юрій Олегович тому, хто зателефонує. – Па-адайтє на прапітаніє!».

Сергій Цюрюпа
02.12.2014 16:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter