Колективне затьмарення чи корупція?

Колективне затьмарення чи корупція? 27 листопада Черкаської облрада затвердила регіональну програму модернізації комунальної теплоенергетики Черкаської області на 2014 – 2015 роки». «За» проголосував 61 депутат (таких, хто проти або утримався, не було).

Навіть побіжний перегляд документу свідчить: процес «творчого» освоєння державних коштів і не думав відходити в минуле. Навіть більше – розробники програми модернізації комунальної теплоенергетики Черкащини взагалі не чули такого слова, як «сором».

Отже, тільки факти.

За інформацією розробників програми (вона писалася управлінням житлово-комунального господарства Черкаської ОДА, яким зараз керує Людмила Зарічна – легендарний екс-мер Цюрупінська), її буде реалізовано впродовж опалювального сезону 2014-2015 років. Початок– листопад 2014 р. Закінчення – березень 2015 р.

Мета Програми - скорочення використання природного газу комунальними теплопостачальними підприємствами Черкаської області на 30 % порівняно з 2013 роком.

Для виконання робіт з модернізації виділяється 177 мільйонів 627,6 тисяч гривень.

Встигнуть? Ще й як! Адже в тексті документів Програми точно вказано, які саме комерційні структури займатимуться впровадженням енергозбереження на Черкащині.

Це, зокрема, науково-виробнича фірма «Ганза» та український філіал італійської компанії «Ріелло».

Наприклад, встановлення утилізаторів теплоти відхідних за котлами КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» триватиме завдяки плоскоовальним трубам з неповним оребренням від фірми «Ганза».

Установка утилізаторів теплоти відхідних газів за котлами Ватутінського підприємства теплових мереж здійснюватиметься завдяки установці «компактних утилізаторів ВЭФГ 200 виробництва НПФ «Ганза» розмірами 1500/1800/1000 мм за кожним з котлів».

До речі, представники НВФ «Ганза» брали активну участь в написанні Програми.

А українське відділення представництва компанії Riello (Італія) займеться установкою в котельнях 22 сучасних котлів типу RTQ італійського виробництва.

Також Riello замінити 52 застарілі пальники в котельнях чотирьох теплопостачальних підприємств області на більш економічні автоматизовані пальники. Ціна питання– 17 млн. 100 тис. грн.


Написання будь-якої програми – це визначення переліку заходів, спрямованих на досягнення певної мети. І вже після затвердження документу обирають підрядників на тендерах.

У випадку з нашої Програмою модернізації теплоенергетики Черкаська облрада вирішила, що тендери проводити непотрібно. Хто жінку «вечеряє», той її й «танцює».

177 з «хвостиком» мільйонів гривень – непоганий фронт робіт для НВФ «Ганза» та італійської Riello.

Не ставлячи під сумнів фах спеціалістів та високу якість обладнання цих двох комерційних організацій, є сенс запитати у 61 депутата Черкаської облради:
невже на ринку енергозбереження України сьогодні працюють тільки дві компанії? Які аргументи були задіяні в роботі з депутатами, які навіть не цвірінькнули про те, що давайте запросимо ще когось...

Що це: колективне затьмарення чи корупція?

Денис Сирцов
01.12.2014 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter