Суд дав уманським рейдерам по руках

Суд дав уманським рейдерам по рукахНаприкінці жовтня Провінція вже писала про спроби рейдерського захоплення двох підприємств в Уманьському районі - ПП «КВФ «Байс» та ДП «Агрофірма «Байс-Агро». Виявляється, що до цієї історії, ймовірно, причетні колишні високопосадовці з Головного управління юстиції в Черкаській області.
Складна ситуація в Україні не стала на заваді діям рейдерів, які орудують в Уманському районі на Черкащині.

Використовуючи зв’язки в судах, органах державної влади та місцевого самоврядування, харківські ТОВ «Бравекс» та аудиторська фірма «Фактор», арбітражний керуючий Максим Косиневський, громадяни Ахмед Магомедрасулов, Борис Попик та нечисті на руку судді, а також посадові особи органів державної влади й місцевого самоврядування реалізували план рейдерського захоплення сільськогосподарських підприємств Уманщини - ПП «КВФ «Байс» та ДП «Агрофірма «Байс-Агро». Сьогодні в надскладних для країни умовах ці підприємства забезпечують державу сільськогосподарською продукцією та надають сотням сімей Уманського району гідну роботу та стабільну заробітну плату.

Рейдери використали класичну схему захоплення – через процедуру банкрутства, у якій взяли участь окремі посадові особи відділу комунального майна Уманської міської ради, котрі «уступили» заборгованість ПП «КВФ «Байс» перед місцевим бюджетом рейдерам.

Незважаючи на погашення боргу і виконання всіх вимог харківської фірми, Господарський суд Черкаської області відсторонив директора ПП «КВФ «Байс» Анатолія Кисіля від управління підприємством та поклав виконання його обов’язків на Максима Косиневського.

Саме його уманські державні реєстратори оперативно реєструють в Єдиному державному реєстрі, як керівника і підписанта договорів. Для встановлення контролю над ДП «Агрофірма «Байс-Агро» арбітражний керуючий призначає його керівником Бориса Попика.

Господарський суд Черкаської області, в якому оскаржив це рішення Анатолій Кисіль, виніс ухвалу про заборону відчуження майна ПП «КВФ «Байс» та здійснення зміни керівника Дочірнього підприємства «Агрофірма «Байс-Агро».

Попри судову заборону, державний реєстратор Реєстраційної служби Уманського міськрайонного управління юстиції Черкаської області Вадим Міркамілов на підставі сумнівних документів здійснює незаконну зміну керівника цієї фірми та складу її підписантів.

3 листопада 2014 року Київський апеляційний господарський суд підтвердив протиправність відчуження об’єктів комунальної власності і незаконність дій, спрямованих на захоплення сільськогосподарських підприємств. Таким чином, суд постановив, що рішення Господарського суду Черкаської області про банкрутство ПП «КФВ «Байс» скасоване.

Але державний реєстратор Вадим Міркамілов, незважаючи на скасування апеляційним судом ухвал, які стали підставою для державної реєстрації зміни керівництва ПП «КФВ «Байс» і ДП «Агрофірма «Байс-Агро», ухиляється від внесення до ЄДР записів, спрямованих на виконання судових рішень і поновлення порушених прав.

На запитання «Чому Ви вдалися до протизаконних реєстраційних дій?», Вадим Рахімович відповів, що виконував вказівку начальника Головного управління юстиції в Черкаській області Вадима Корчаки, якого нещодавно нарешті звільнили з посади керівника обласного управління юстиції. Чому Вадим Корчака, якого ще в березні міністр юстиції обіцяв прибрати, як «найбільш одіозного» з керівників управлінь, до останнього тримав руку на пульсі подій навколо ПП «КВФ «Байс» та ДП «Агрофірма «Байс-Агро»? Кому це було вигідно?
Суд дав уманським рейдерам по руках

Для захисту від рейдерського захоплення ПП «КФВ «Байс» та ДП «Агрофірма «Байс-Агро», окрім подачі позовів та скарг до судів, працівники підприємств неодноразово зверталися і до правоохоронних органів Черкаської області й Уманського району. Однак правоохоронці зайняли вичікувальну позицію, ігноруючи скарги та звернення працівників і власників захоплених сільськогосподарських підприємств.

Справжні власники фірм сподіваються на законні рішення державних органів при розв’язанні конфлікту, адже коли, як не зараз, на терезах повинні переважати законність, справедливість, честь і порядність.

Ігор Сіренко
14.11.2014 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
14:17 19.11.2014 dgfbuujk:
Жаль, що ця справа ще висить, але дуже добре, що ми знаємо, хто причетний до цього.
17:14 18.11.2014 fvgjjl:
хороша стаття і точно відображає ситуацію. Але ще суддям також потрібно дати причухана, крім зловмисників.
13:11 17.11.2014 dgfbuujk:
Все прийде на круги своя. Посадять , справедливість буде і ми за неї поборемось. Корчака і всіх рейдерів закриємо.