Робіть внески, панове інвестори!

Робіть внески, панове інвестори!Днями на офіційному порталі Черкаської ОДА оприлюднили інформацію про намір обласної влади створити при облдержадміністрації комунальне підприємство «Агенція регіонального розвитку». Як інформує голова ОДА Юрій Ткаченко, 27 червня питання буде виноситися на сесії обласної ради.

Мета створення Агенції - залучення інвестиції в область, інформування інвесторів про переваги й привабливість краю, безпосередній супровід інвесторів, допомога із проходженням дозвільних та фіскальних структур (виділено нами, - Пров.).

Юрій Ткаченко пояснює необхідність такого КП наступним чином: «Коли інвестор потрапляє на ту чи іншу територію, перед ним одразу стоїть питання, хто зможе захистити мої інвестиції, як я зможу пройти по «зеленому коридору» і як убезпечити себе від корупції. Якщо працюватиме це комунальне підприємство, інвестор офіційно сплачуватиме кошти в обласний бюджет і ця агенція займатиметься фактично всіма документами довільного характеру».

А тепер найголовніше – послуги Агенції будуть платні. Як запевняє керівник області, під час такого розрахунку виходитимуть із вартості таких послуг у реєстраційних та дозвільних структурах.

До уваги Юрія Олеговича!

Створення подібної установи суперечить вимогам одразу двох чинних законів України: «Про адміністративні послуги» та «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Зокрема, стаття 4 ЗУ ««Про адміністративні послуги» регламентує, що державна політика у сфері надання адмінпослуг базується на принципах верховенства права, рівності перед законом, відкритості та прозорості тощо. Стаття 9 цього ж закону визначає, що адміністративні послуги надаються через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Стаття 11 визначає, що при наданні адміністративних послуг у випадках, передбачених законом, справляється плата (адміністративний збір). При цьому стягнення за надання адміністративних послуг будь-яких додаткових не передбачених законом платежів або вимагання сплати будь-яких додаткових коштів забороняється.

У свою чергу стаття 6 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» чітко забороняє держслужбовцям та посадовим особам місцевого самоврядування «неправомірно сприяти фізичним або юридичним особам у здійсненні ними господарської діяльності», «неправомірно надавати перевагу фізичним або юридичним особам у зв'язку з підготовкою проектів, виданням нормативно-правових актів та прийняттям рішень, затвердженням (погодженням) висновків».

Якщо сказати зовсім просто, то держава повинна створити умови для того, щоб будь-хто – іноземний інвестор, український олігарх чи фермер з Голопупівки – мали можливість на неупереджене до себе ставлення та швидке і якісне надання всіх належних адмінпослуг.

Лобіювання платної «Агенції регіонального розвитку», яка за окрему плату сприятиме іноземним інвесторам – що це, якщо не корупція?

Наприклад, при попереднику Ткаченка на Черкащині діяв благодійний фонд «За майбутнє Черкащини». Його директор, особливо не переймаючись, розсилав усім потенційно грошовитим організаціям «листи щастя», в яких зазначалося: «…Прошу Вас надати благодійну фінансову допомогу у розмірі_______________грн, яка буде використана на реалізацію статутних цілей Фонду».

Ті, хто знає, не дадуть збрехати: відмовити фонду «За майбутнє Черкащини» - означало наразити свої «другі 90-то» на серйозний гембель з боку непідкупної прокуратури, принципових податківців та дошкульних пожежників…

Юрій Олегович прагне діяти делікатніше, створюючи для іноземців платне КП, яке убезпечить їх від нездорового інтересу тих же непідкупної прокуратури, принципових податківців та дошкульних пожежників тощо.

Що ж – в облраді нині засідає чимало соратників Тулуба, які залюбки влаштуються консультантами при майбутньому КП. Їх досвід, схоже, так потрібен новій черкаській владі…

Кіндрат Булавін
19.06.2014 18:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter