Рахуємо по-попандопуловськи

Рахуємо по-попандопуловськиЗапитання дня: що змушує працівників Черкаської облдержадміністрації, від голови й «до самих, до околиць» так невтомно фантазувати там, де краще промовчати? Повчальна історія зі злощасним привітанням Азарова Черкаській області, в якому голова Уряду «дозбирав» за черкаських хліборобів врожай за кілька останніх років, після чого цей химерний текст то ховали, то знову виставляли на сайт ОДА – верхівка айсберга. Складається враження, що «тулубові пташенята» в управліннях та департаментах в прямому сенсі «на коліні лабають» таку муть, що всі сіонські мудреці відчують себе бовдурами.
Подивимося, наприклад, на освітню галузь. 2013 року вся Черкащина билася за виконання Програми економічного та соціального розвитку Черкаської області на 2013 рік. Якщо прочитати загальний перелік визначених цілей та очікувані результати черкаських освітян, то паризька Сорбонна від зазаздрості мала б лікті кусати (стор. 92-94 за цим посиланням).
Однак жага до невмотивованного фантазування знову зіграла злий жарт з освітніми фантазерами. Ось таблиця, де вказана кількість дитячих садочків, шкіл, училищ та вишів на території області.
Рахуємо по-попандопуловськи
З Програми розвитку Черкащини на 2013 рік(клікніть для збільшення)

Бачимо, що в 2011 році, а також в 2012-му та 2013-му роках в області працювало 29 вищих навчальних закладів.
Напередодні 2014 року Черкаська обласна рада затвердила програму соціально-економічного розвитку регіону на 2014 рік. У програмі заплановано збільшити кількість черкаських вишів до 30 (тридцяти) штук.
Рахуємо по-попандопуловськи
З Програми розвитку Черкаської області на 2014 рік (клікніть для збільшення)

Однак у державному комітеті статистики тулубових програм не читають, а рахують те, що є. В експрес-випуску Держкомстату України від 20 грудня 2013 року «Мережа вищих навчальних закладів на початок 2013-2014 навчального року» зазначається, що на території Черкаської області на 1 вересня 2013 року функціонувало ...19 вищих навчальних закладів.
Рахуємо по-попандопуловськи
Дані Держкомстату (клікніть для збільшення)

Сергію Борисовичу, в якій прірві щезли аж 10 (десять) вищих навчальних закладів регіону? Кому вірити – Держкомстату, який підраховує за єдиною затвердженою в Україні методикою, чи Вашим «попандопулам»? З яких резервів 2014 року Ви спільно з обласною радою збираєтеся довести цю кількість до 30-ти?
Ще загадка: на презентаційній сторінці «Черкаська освіта» на офіційному сайті Черкаської облдержадміністрації кожен охочий може прочитати, що на Черкащині «вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації представлені 13-ма коледжами, 4-ма училищами, 5-ма технікумами».
Рахуємо по-попандопуловськи
Клікніть для збільшення

Звіряємося з Держкомстатом. Там вважають, що на 1 вересня 2013 року в Черкаській області працювали 7 коледжів, 4 училища, 2 технікуми.
У сухому залишку маємо таку картину: якщо офіційні цифри Держкомстату порівняти даними з Програм соціального та економічного розвитку Черкаської області за 2013 та 2014 роки та цифрами з офіційного сайту Черкаської ОДА, то на 1 січня 2014 року в Черкаській області «віртуально» працюють 10 вищих навчальних закладів, зокрема 6 «віртуальних» коледжів та 3 «уявні» технікуми.
Цікаво, як фінансують «віртуальні» черкаські коледжі та технікуми Черкащини? Потрібні кошти на зарплату викладачам та на стипендії студентам, треба опалювати навчальні класи та аудиторії, утримувати гуртожитки...
Може так статися, що між столицею та провінцією існують світоглядні розбіжності в тому, який учбовий заклад можна вважати вишем, а який – не можна? І сотні черкаських студентів, закінчуючи такий «віртуальний» заклад, отримують не диплом бакалавра чи магістра, а нічого не вартий ламінований папірчик...
А скільки можна упіймати в такій каламутній воді!
15.01.2014 14:05

Автор: Денис Сирцов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter