Здрасьтє, я ваша ректор

Здрасьтє, я ваша ректор Що робити та коли все це скінчиться? Останні дні над цим ламають голову Черкаскому державному технологічному університеті.

Адже 29 березня Колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України фактично поновила на посаді ректора ЧДТУ Тамару Качалу.

Нагадаємо, що:

- 18 червня 2015 року колишній міністр освіти й науки України Сергій Квіт достроково розірвав контракт з нею. Фактично Качала пропрацювала на посаді один рік і два місяці;

- у липні 2016 року Тамару Миколаївну було поновлено на посаді ректора рішенням Придніпровського районного суду. Однак наприкінці жовтня 2016 року Апеляційний суд Черкаської області дане рішення скасував.

Рішення ж Вищого спеціалізованого суду України оскарженню не підлягає. “ ...Касаційну скаргу Тамари Качали задовольнити. Рішення апеляційного суду Черкаської області від 25 жовтня 2016 року скасувати, рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 27 липня 2016 року залишити в силі. Ухвала оскарженню не підлягає”. - йдеться в тексті документу.

Ситуація патова. Нагадаємо, що 26 жовтня 2016 року після прямих виборів ректором ЧДТУ було обрано Олега Григора.
Здрасьтє, я ваша ректор

Тамара Качала також брала участь у виборах. З 524 членів трудового колективу університету, що брали участь у голосуванні в першому турі, за неї проголосувало...13 осіб.

Отже, ЧДТУ має двох ректорів. Олега Григора, обраного за новими правилами, що були затверджені рекомендаціями Кабміну в лютому 2015 року. І — поновлену на посаді рішення суду Тамару Качалу- фігуранта кількох кримінальних справ, досі не доведених до кінця черкаськими поліцією та прокуратурою.

При цьому Міністерство освіти й науки очевидно не бажає ускладнювати ситуацію в ЧДТУ. Після майже двох років безперервних конфліктів, кримінальних справ та зірваних виборів ситуація нарешті стабілізувалася. І повертати у внз людину з непевною репутацією та 2 % підтримки всередині колективу — недалекоглядно й легковажно.

Сьогодні під час засідання Вченої ради ЧДТУ присутні одностайно висловили підтримку Олегу Григору, “як такому, що обраний ректором у відповідності до чинного законодавства”. Так само одностайно Вчена рада висловила недовіру Тамарі Качалі.

Здрасьтє, я ваша ректор
Клікайте для збільшення


На офіційному сайті ЧДТУ сьогодні з`явилося повідомлення, що “18 квітня відбудеться конференція трудового колективу щодо можливого поновлення колишнього ректора Черкаського державного технологічного університету Качали Т.М. відповідно до ухвали Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ від 29.03.2017 р.”.

Чим запам`яталася Тамара Качала за понад рік роботи ректором, можна прочитати тут, тут і тут.

Як би не було смішно, але продовження може бути...

Кіндрат Булавін
14.04.2017 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter