Кудрявцев: переполох навколо переїзду музичної школи №2 - політичне замовлення перед виборами

Кудрявцев: переполох навколо переїзду музичної школи №2 - політичне замовлення перед виборами Непотрібним називає переполох навколо переїзду Другої музичної школи у приміщення новоствореного Муніципального центру розвитку керуючий справами Черкаського міськвиконкому Микола Кудрявцев. Нагадаємо, центр відтепер розташовуватиметься у приміщеннях колишньої тютюнової фабрики, котрі торік безкоштовно були передані місту для розміщення об’єктів соціального та культурного розвитку.

– Батьків та педагогічний колектив підбурюють та розповідають неправдиву інформацію, – говорить Микола Сергійович. – Таке враження, що комусь дуже важлива лише доля будівлі, а не умови, в яких навчаються діти. І така акція нагадує більше політичне замовлення перед виборами, ніж реальну турботу за долю школи та учнів.

Відповідь міської влади

1. Земельна ділянка (і сама будівля Другої музичної школи) за Законом належить громаді міста, тому привласнювати її немає потреби.

2. Щодо розташування музичної школи. Нині учні відвідують уроки у двох тісних і застарілих приміщеннях, котрі розділяє між собою головна транспортна артерія міста – бульвар Т. Шевченка. З одного боку – це небезпечно, з іншого – незручно. Крім того, одна з будівель межує з Будинком Трауру, що ніяк не сприяє нормальному навчальному процесу.

3. Більшість «незадоволених» називає музичні школи архітектурною пам’яткою, тому розширювати її чи перебудовувати було б нелогічно. Отож, мерія міста вирішила покращити матеріально-технічну базу за рахунок приміщень Муніципального центру розвитку. Де площа на 500 кв. м. більша, класи просторіші, більш освітлені і є свій концертний зал на 450 місць.

4. Щодо тютюнового запаху. Заклади освіти не розміщуються у виробничих цехах. Другу музичну школу і Будинок культури ім. Кулика – переводять у приміщення колишньої адміністративної частини фабрики. Тому зауваження щодо небезпеки є маніпулюванням.
Що ж до цехів, де раніше було виробництво, то вони віддалені і розташовані в іншому кінці кварталу. Приміщення тютюнової фабрики – це комплекс відокремлених будівель. До того ж, тютюнові вироби не вироблялися вже більше трьох років. І навіть коли підприємство працювало – там діяли потужні фільтри.

5. Дехто помилково вважає, що новостворений Муніципальний центр розвитку не має своєї прибудинкової території. Насправді – у дворі комплексу можуть поміститися обидві земельні ділянки разом з будівлями нинішньої школи. Тому навчальний процес при цьому не порушується.

6. Перед тим, як школа переїде в нові приміщення, будівлю обстежать відповідні контролюючі органи і задокументують свої висновки. Цим займатимуться фахівці СЕС та наукових установ. І зараз очевидно, що нинішня будівля Другої музичної школи не відповідає встановленим вимогам та стандартам. Адже заклади розташовані на загазованому перехресті Котовського та бульвару Шевченка, а також там відсутнє центральне опалення.

7. Щодо зупинок та зручності розташування Муніципального центру розвитку. Центр базується у самому центрі міста за два квартали від якого є декілька зупинок транспорту: по вулиці Смілянській та по вул. Благовісній. Крім того, нині мерія розробляє нову систему руху транспорту і біля центру проходитимуть додаткові маршрути. Що ж до освітлення, то його більш-ніж вистачає як на території навколо, так і дворі фабрики, тому учні у пітьмі ходити не будуть.

8. На думку мерії Черкас, сусідство Будинку культури ім. Кулика та Другої музичної школи – цілком логічне і обґрунтоване, і це аж ніяк не заважає, а сприяє підготовці учнів. Адже вони матимуть змогу проводити концерти, виступи у спільному пристосованому залі, а не орендувати його «на стороні».
Корпуси, де розташовуватимуться спортивні секції, громадські організації, Станція швидкої медичної допомоги, Дозвільний центр –відокремлені від приміщень музичної школи та мають окремі входи. І поєднання цих структур в одному центрі – буде зроблено в Черкасах вперше.

9. Розміщення в будівлях по вулиці Благовісній, 170 закладів освіти, культури, спорту, громадських організацій та адмінпослуг – відповідає угоді між колишніми власниками фабрики та міською радою, за якою забороняється комерційне використання приміщень.

Від Провінції: нагадаємо, що перед історією з ініційованим владою переїздом музичної школи №2, яка за словами Кудрявцева, розміщається в «тісних та застарілих приміщеннях», були аналогічні історії з «тісними й застарілими» школою юних моряків й дитячою поліклінікою на вулиці Вербовецького. Ну і звісно - повна мовчанка про те, що буде з будівлями музичної школи після переселення...
Більше про «дім народів» на «табачці» читати тут.
09.02.2012 13:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter