Пройшло три роки, перш ніж міська рада зрозуміла, що міль з'їдає черкаські каштани і треба їх рятувати, а не рубати

Пройшло три роки, перш ніж міська рада зрозуміла, що міль з'їдає черкаські каштани і треба їх рятувати, а не рубати
Три роки тому начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області Микола Клименко запевняв, що є й інші чинники, які впливають на дерева, зокрема "Має вплив, наприклад, такий фактор: взимку в боротьбі з кригою на дороги сиплять сіль, різні хімічні сполуки, які осідають на трав'яний покрив, через що потім шкодять деревам".

Минулого року Провінція писала про те, що у Черкасах гине одна з найбільших в Європі каштанова алея.

У цьому році міська рада знову планує виділити близько 300 тис. грн. Боротися зі шкідником та рятувати черкаські каштани місто довірило польській фірмі “Z.P.U.N. BEST-PEST”, яка обіцяє вилікувати дерева за допомогою ін’єкційної методики.

Як стверджує начальник відділу екології та раціонального природокористування департаменту екології та безпеки населення Черкаського міськвиконкому Володимир Гусаченко, головна вимога до польського препарату – це гарантія на два роки, тобто протягом двох років після лікування каштанів на бульварі Шевченка не має бути уражених дерев.

- Програма передбачена на 5 років. Перший рік ми робимо обробку на бульварі Шевченка – це 1500 дерев, передбачається виділити на це близько 300 тис. грн. На наступний рік ми плануємо обробити ще близько 1500 дерев, ймовірніше за все це буде вулиця Смілянська, проспект Хіміків. Якщо два роки експеримент працює, значить на 3, 4 і 5 роки ми виділяємо більше грошей і збільшуємо кількість дерев, які будемо лікувати, – зазначив Володимир Гусаченко.

За словами представника польської фірми Жанни Курило, сьогодні проблема хвороби каштанів через міль є актуальною в усій Європі, куди ще у 1985 році шкідник потрапив з Македонії.
Пройшло три роки, перш ніж міська рада зрозуміла, що міль з'їдає черкаські каштани і треба їх рятувати, а не рубати


- У Польщі раніше каштани були у такому ж стані, як ваші. До 2005 року ми обробили більше 100 тис дерев. Вони досі здорові, але кожні 2-3 роки необхідно обов’язково проводити повторну обробку, – зазначає Жанна Курило.

Лікувати черкаські каштани і боротися з міллю поляки будуть за допомогою препарату “Камеркіл Плюс”.
21.08.2013 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter