У Черкасах гине каштанова алея, одна з найбільших в Європі

У Черкасах гине  каштанова алея, одна з найбільших в ЄвропіКаштани у Черкасах можуть стати екзотикою. Окраса міста марніє з кожним роком - листя жовтіє і опадає вже в середині літа, хоча це явище характерне для листопада. Винищує кінський каштан мінуюча міль. Комаха-агресор майже не має природних ворогів, швидко поширюється і розмножується. Ефективного методу проти неї не знають і науковці. Як врятувати черкаську каштанову алею, що вважається однією з найбільших в Європі, розповідає радіо «Ера ФМ".

Гордість Черкас та улюблене місце відпочинку городян – каштанова алея – вимирає на очах. Листя дерев жовтіє та опадає ще серед літа, до осені тут залишаються лише голі стовбури дерев. Черкащани бідкаються: що буде далі та скільки ще протримаються каштани?

Про мінуючу міль Європа дізналася 30 років тому. З кінця 80-х років минулого століття шкідник швидко почав поширюватися, а за 10 років вже й дістався України. Комаха паразитує на листях кінського каштану, знищуючи його, каже доцент кафедри біології та агробіології ЧНУ ім. Б.Хмельницького Максим Гаврилюк.

У Черкасах міль уразила практично всі каштани, а їх у місті - понад 3 тисячі. Врятувати прагнуть найбільшу центральну алею, сподіваються на ін’єкції у стовбур дерев. Але, то грошей не вистачає, то відповідних фахівців, зазначає головний еколог Черкас Володимир Гусаченко.

На лікування каштанів на центральній алеї Черкасам потрібно майже 300 тисяч грн. Та це лише попередні підрахунки. Таку суму міська влада планує виділити лише наступного року.

Та чи вдасться таким чином врятувати візитівку міста фахівці не прогнозують. Адже якщо всередині літа каштан жовтіє та скидає листя, то житиме він ще приблизно років п’ять.
21.08.2012 12:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter