Завжди готові?

Завжди готові? Завтра Черкаська міська рада збирається на позачергове засідання, щоб оцінити стан готовності міста до зими. Куратор галузі ЖКГ – заступник міського голови Павло Карась – випромінює впевненість. Рапортує, що до опалювального сезону майже все готово. У разі необхідності тепло в школи та дитячі садки буде вже з 1 жовтня, в житлових будинках – з 10-го.
Хоча навіть з офіційної інформації, яку поширює сайт міської ради, зрозуміло, що в.о. мера Віктор Білоусов оптимізму підлеглого не поділяє.. Так ситуацію з утриманням зливової каналізації в місті Білоусов визнав критичною, організацію ремонту черкаських доріг – незадовільною. Тому від Карася на сесії вимагатимуть плану дій з реформування комунальних підприємств міста.
Для того, щоб зрозуміти скепсис Білоусова, не треба бути видатним фахівцем у житлово-комунальній сфері. Достатньо проїхати вулицями й зазирнути в провулки.
Завжди готові?
Зранку прорвало каналізацію на Рози Люксембург

Завжди готові?
"Вічні" ями на Одеській

Завжди готові?
Той, хто їздить вулицею Хмельницького, завжди перепитує: "А що таке асфальт?"

Завжди готові?
По проспекту Хіміків краще їздити на танку

Так, цього року осінь розпочалася вже влітку. Так, ремонтувати дороги за таких умов некомфортно. Але – капітально дороги в цьому році так і не ремонтували. Виручені від продажу муніципальних облігацій гроші «сплять» на спецрахунку, кредитні відсотки у два з половиною мільйони гривень щомісяця виплачуються регулярно виплачуються невідомим добродійникам. Замість завершення капремонту комунальники вдарилися в «бордюризацію» відремонтованих магістралей, а ямковий ремонт планується аж на початку жовтня.
Завжди готові?
Безкінечна "бордюризація" на Ільїна

Чому «вічні» гранітні бордюри масово замінюють на цементні, термін використання яких обмежений – загадка. Куди потім діваються гранітні бордюри? А Карась його знає... Кинулися міняти й кинули на півдорозі, мабуть, через підступність «паперєдніков»?
Прогноз погоди на найближчі тижні несприятливий. В окремих регіонах України очікуються дощі зі снігом. Якщо така каша буде в Черкасах, у три шари покладений асфальт покриється тріщинами. І ремонтні роботи, за які міська казна має розраховуватися аж до 2017 року, вже зараз втрачають будь-який сенс. Але що нашому багатому місті якісь там 60 мільйонів гривень?
Важко повірити, що опалювальний сезон у місті почнеться 1 жовтня, коли в місті тут і там- розриті теплотраси.
Завжди готові?
Траншея на Чорновола

Завжди готові?
Окопи на Благовісній

Під час останнього засідання виконавчого комітету Павло Карась доповів, що черкаські котельні готові до опалювального сезону на 100 %, тепломережі – на 92%. При цьому Павло Миколайович не згадав, що Держенергонагляд вперто вважає, що лише 15-18 % житлового фонду обласного центру гарантовано переживуть зиму. Що ж решта?
Решта потерпає через затяту боротьбу Павла Миколайовича за ... ринок житлово-комунальних послуг у місті. Провінція вже розповідала, як Карась з Радуцьким скородили ґрунт для «соціального вибуху». Наводячи порядки у ліфтовому господарстві міста, вони фактично виштовхували з ринку одного підрядника, щоб віддати його ділянку роботу (а це півміста) іншому.
Але з ремонтом внутрішньобудинкових електромереж Павло Миколайович пішов ще далі. Він нищив підрядника, нікого не пропонуючи замість нього. Розуміючи, які наслідки матиме така ініціатива, письмових слідів (підписаних розпоряджень) Карась не залишив. Але директори черкаських СУБів мусили якось пояснювати – чому вони йдуть до суду розривати договори з підрядником ПП «Промелетробуд-2000». Спонукальним мотивом таких дій було ... усне доручення заступника міського голови Черкас Павла Карася.
Завжди готові?
У Черкасах підставою для припинення ремонту може бути ...усна вказівка Карася

Але 19 вересня Господарський суд Черкаської області відмовив Придніпровській службі утримання будинків у позові про розірвання договору з «Промелетробуд-2000». 20 вересня в аналогічному позові було відмовлено Соснівській службі утримання будинків.
Завжди готові?

Завжди готові?

Однак, Соснівська СУБ продовжує вважати усні вказівки Карася достатніми для того, щоб не платити підряднику. Акти виконаних робіт не підписуються, за зроблену роботу не розраховуються. Ну і що, що суд відмовив? А апеляція?
Цікаво, що буде робити Соснівська СУБ, якщо машину аварійної служби ПП «Промелектробуд-2000» не буде чим заправити? Невже головний енергетик Соснівської СУБ пан Придибайло копирсатиметься у проводці й особисто побіжить на виклик?
А яку мету переслідував Павло Карась? Адже не можна, позбуваючись одного підрядника, не пропонувати іншого, коли на кону – безпека сотень тисяч людей. Однак Павло Миколайович і ремонти проводити не давав, і альтернативи не пропонував. Невже натякав, що треба йти до нього і домовлятися по якісь «особливі умови»?
У нещодавно показаному сюжеті програми «Подробиці» телеканалу «Інтер» Павло Карась, сумно зітхаючи в камеру, визнав, що чимало кадрових призначень у міській владі Черкас, зроблених після відставки Одарича, були зроблені з політичних міркувань. Фахові якості новопризначених перебували на другому місці.
У такому випадку який сенс перебування на посаді комбінатора Карася? Невже політичний? Бо вживати слово «фаховий» поруч із прізвищем Павла Миколайовича язик не повертається.
23.09.2013 14:00

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter