Байдужість у білих халатах

Байдужість у білих халатахУ матеріалі «Те, що німцю -добре, українцю –зась» Провінція розказала про наявну ситуацію з лікуванням хворих на хронічну ниркову недостатність у Черкаській області. Сьогодні 162 хворих перебувають на амбулаторному лікуванні методом гемодіалізу. 98 осіб лікуються в Черкаській обласній лікарні та в двох її філіалах – Уманському й Звенигородському. 64 пацієнти - в черкаському відділенні німецької клініки «Фрезеніус Медикал Кер Україна». Хто де буде лікуватись – це визначає комісія, створена при Головному управлінні охорони здоров`я та медицини катастроф Черкаської ОДА. З 14 членів комісії 9-ть осіб – штатні працівники Черкаської обласної лікарні. Кожен сеанс гемодіалізу оплачується з Держбюджету України. Претендентами на ці гроші в Черкаській області є обласна лікарня та «Фрезеніус». І жертвами боротьби за гроші стали пацієнти. Хворі, які лікуються в німецькій клініці, раніше отримували гемодіаліз в обласній лікарні. Їм є з чим порівнювати. Але ті пацієнти, які прагнуть перейти до «Фрезеніусу», наштовхуються на глуху стіну.
У статті ми згадували про те, як комісія ГУОЗ та МК Черкаської ОДА відмовилася задовольнити прохання черкащанина Олексія Білушенка, котрий побажав перейти з обласної лікарні до німців. Йому відмовили, навіть не запросивши на засідання комісії. Причина відмови була такою (дослівно): "...враховуючи стан здоров`я та самопочуття хворого, підстав для переводу його на амбулаторний гемодіаліз до центру «Фрезеніус» немає". Продовження історії сумне.
До редакції звернулася мама Олексія Білушенка – Тетяна Інокентіївна. Її лист ми оприлюднюємо з несуттєвими скороченнями.

«Я, Білушенко Тетяна Інокентіївна, член Партії регіонів з 2007 року, звернулася до членів цієї ж партії з проханням про переведення мого сина, Білушенка Олексія Валерійовича, 1980 р.н., інваліда II групи, про переведення на лікування з обласної лікарні до лікувального центру «Фрезеніус».
Зверталася зі своїм проханням до всіх інстанцій: до Дудника – головного лікаря обласної лікарні, Черняка – голови облради, Брожика – начальника облздраввідділу. Тулубу Сергію Борисовичу, герою України, написала заяву…
Так нас і на засідання не запросили! І відповідь, що стан здоров`я і самопочуття Вашого сина підстав для переводу його на амбулаторний гемодіаліз до центру «Фрезеніус» не дають.
Оскільки моєму синову під час діалізу зле, болить голова, слабкість, тиск. Нам говорили всі медики: «Просіться у «Фрезеніус»! І всі ж це знають, що так краще, але бояться зробити добро людині.
Так старанно лікували, що занесли інфекцію гепатиту. Зараз син лежить в інфекційному відділенні лікарні №3 міста Черкаси. До нирок угробили печінку і винних немає.
Він цілий тиждень ходив хворим на гемодіаліз. Ніхто не звертав на те уваги, поки він не пожовтів. На це йому «професійно» сказали: «Може ти щось з`їв з підлоги!».
Після того я почала звонити й кричати прямо в трубку: «Що ви зробили з моєю дитиною?». І до головного лікаря подзвонила й спитала: «Це що помста, чи що?». Тоді всі забігали. Але хвороба вже є, і як з цим усім можна жити й миритися?
Люди добрі! Я ж у Вас не прошу 20 тисяч доларів на нирку, чи на машину чи на іще щось…Згідно Конституції України, ми маємо право лікуватися й обирати. Де краще. Ми самі обираємо перукаря, стоматолога. Та коли будуть хворіти Ваші діти (не дай Бог!), то будете шукати Німеччину, Америку тощо. А на 900 гривень пенсії, яку отримує Олексій, як бути?
Я не хочу Вас проклинати, бо це гріх. Я б хотіла, щоб у нашу обласну лікарню люди лягали на лікування, бо там найкраще лікують. Але поки що це не так, зовсім не так, та ще й ставлення до хворого зневажливе і зверхнє…
Хочу, щоб дали мені пояснення державні службовці: вже все в нас є, щоб перейти до лікувального центру «Фрезеніус» чи ще щось добавлять? За рік так угробили мого сина! І до кого мені треба звернутися з цим питанням? До суду, до Савіка? Чи просто порядно й чесно визнати свою вину державним службовцям і тихо-тихо перевести нас у «Фрезеніус»?Головне управління охорони здоров`я та медицини катастроф, начальнику В. Брожику та голові комісії Кошовій від Білушенко Тетяни Інокентіївни, що проживає...
Повторна заява.

Поскільки лікування мого сина, Білушенка Олексія Валерійовича, 1980 р.н., інваліда 2-ї групи, в обласному відділенні гемодіалізу зазнає значних змін в сторону погіршення – йому занесено інфекцію гепатиту, і зараз він знаходиться вже в інфекційному відділенні лікарні №3 в тяжкому стані – то вже є всі підстави, враховуючи його тяжкий стан здоров`я та самопочуття, для переводу його на амбулаторний гемодіаліз до центру «Фрезеніус».
Тому прошу провести засідання комісії і обов`язково запросити мене, як матір хворого сина, для використання права матері і дотримання Конституції України.
Я член Партії регіонів з 2007 року. Пройшла всю школу виборів і звертаюся до своєї ж партії про допомогу.
Коли я розмовляла в Городищі з Сергієм Борисовичем Тулубом на форумі в Городищі, він відповів: «Людина вправі лікуватися там, де вона хоче». Чому ж Ви забираєте це право у мого сина, бездушні?
11.09.2012
12.09.2012 19:00

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
20:33 02.03.2013 DEADushka:
Оксана,не судіть всіх по собі!!! Все,що Ви можете, язиком "тіліпати", а як до справи-Язик в ... і голосніше всіх кричите, що накажуть!!!
22:18 12.09.2012 Oksana_Kolisnyk:
"Білушенко Тетяна Інокентіївна, член Партії Регіонів" - починають, як правило, з особисто найважливішого та найвагомішого. То хто ж пані та її синові - доктор? За що боролася - на те й напоролася, кому продалася - від того й набралася...Чи, може, не з того треба було б починати? Я дуже співчуваю горю цієї жінки, але її партійна приналежність їй не зарадить.