Готель "Черкаси": аукціон чи закамуфльований продаж?

Готель "Черкаси": аукціон чи закамуфльований продаж? Середня вартість однокімнатної квартири в Черкасах – 25 тисяч доларів. Готельна мережа «Рейкартз і партнери. Україна» придбала готель «Черкаси» за 14 млн. 149 тис. 80 гривень. Тобто, об`єкт у самісінькому центрі 300-тисячного міста («центріше» не буває) місто продало за вартістю 71 однокімнатної квартири на вторинному ринку житла. Багато це чи мало?
Нагадаємо, що в аукціоні брали участь 2 учасники. На початку обидва підтвердили намір придбати об`єкт за початковою ціною в 12 млн. 862 тис. грн. Однак вже після першого підняття початкової ціни на 10 % один з учасників раптово перехотів торгуватись.
Це абсолютно задовольнило міську владу. Як заявив Одарич, місто не повинно займатися готелями. Та й знайти інвестиції на будівництво чотиризіркового готелю – нереально.
Міський голова сподівався, що на торгах конкуруватимуть чотири –п’ять учасників. Адже інтерес до аукціону був достатньо високим. Однак учасників стримав розмір грошового внеску на участь в аукціоні, котрий складав понад 1 мільйон 200 тисяч гривень.
Представники «Рейкартз і партнери. Україна» вже заявили, що в 2013- 2014 роках побудують тут 4-зірковий готель. Це – чудово, враховуючи те, що місто, за словами його голови, останніми роками «не вкладало в готель жодної копійки».
І тут існує два шляхи. Перший – поаплодувати мерії за те, що до бюджету розвитку міста надійшло понад 14 мільйонів гривень. Другий шлях – припустити, що проведений аукціон – фікція, а насправді стався заздалегідь обумовлений продаж об`єкту раніше визначеному покупцю.

Підозра перша
Поведінка другого учасника торгів, який зумів знайти 1 мільйон 286 тисяч гривень за участь в аукціоні (нібито засвідчуючи, що торгуватиметься за придбання готелю всерйоз), а «зламався» вже після першого кроку аукціону – дуже підозріла. Можна зрозуміти нареченого, який накивав п`ятами за хвилину до маршу Мендельсона. Якщо ж учасник багатомільйонних торгів знімається після 10-відсоткового зростання ціни, то це – статист.

Підозра друга
Досі незрозуміло - хто проводив оцінку приміщення готелю. Методика оцінювання початкової вартості – невідома. До місця пригадати, що міська рада Черкас – одна з найгірших в Україні за рівнем відкритості. Бізнесмени, які керують Черкасами, добре знають, що гроші полюбляють тишу. Нам залишається тільки вірити на слово організаторам, що 4 тисячі 754 квадратних метри в центрі Черкас оцінюються саме в 12,8 млн. грн.

Підозра третя
Чим більше учасників, тим більшою є вірогідність того, що об`єкт вдасться реалізувати за вищою ціною. Мер говорить, що сподівався на участь принаймні 5-6 учасників. Правильно, це точно б підвищило ймовірність бодай якихось торгів й збільшення ціни. У нашому випадку організатори торгів придумали абсолютно штучний запобіжник – попередній внесок в 1,2 млн. грн. Навіщо? Щоб не допускати зайвих витрат вже визначеному переможцю?
У будь-якому разі залишається стійке враження, що організатори аукціону намагалися будь-що зекономити гроші переможцю.
16.05.2012 18:15

Автор: Денис Сирцов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter