Людей, як жуків...

Людей, як жуків...У ніч проти 21 квітня в селі Москаленки Чорнобаївського району одночасно стало зле понад 100 місцевим жителям. Симптоми в усіх однакові – сильний головний біль, нудота, печіння в носі та роті, підвищення тиску. Характерно, що всі люди живуть на двох вулицях – Леніна та Кітлівській.
Мало хто второпав, що ж сталося. Одні подумали – запрацювався у перші теплі дні. Інші вирішили, що з`їли щось не те. Найбільше кмітливі допетрали – отруєння...
Поруч із селом вирощує пшеницю ТОВ імені Шевченка. Дві вищезгадані вулиці межують з полем №2 цього славного товариства. Саме після того, як керівництво ТОВ уночі вирішило обробити поле естероном, людям і стало зле.
Довідка: Естерон - післясходовий гербіцид для захисту зернових культур та кукурудзи від дводольних бур'янів. Відмінний системний гербіцид: впродовж години проникає і поширюється по рослині, блокуючи ростові процеси. Ефективно вражає як однорічні, так і багаторічні бур'яни. Перевершує всі відомі у світовій практиці аналоги як за швидкістю, так і за силою придушення бур'янів.
Зранку селяни почали телефонувати в міліцію, санстанцію та прокуратуру. Люди обурювалися скотським ставленням до себе з боку ТОВ. За існуючими правилами, про обприскування полів отрутохімікатами людей мали попередити за 3 доби, узгодити дії з сільрадою, чого й близько не було зроблено. На додачу обприскування естероном зазнали ще й людські городи (напевне, вночі розгледіти, де поле, а де межа було важко).
Санстанція відрядила у Москаленки двох дівчаток-працівниць. Коли бідолашні брали проби повітря, їх самих знудило...
Як йдеться в офіційній відповіді завідувача Чорнобаївського райвідділення Золотоніського міжрайвідділу обласного лабораторного центру Держсанепідслужби, «...в пробах повітря від 22 квітня 2013 року вміст естерону 0,003 мг/куб.м. при гранично-допустимій концентрації 0,0005 мг/куб.м.». Отже, навіть наступного ранку вміст гербіциду в повітрі села в 6 разів(!!) перевищував норму.
Селяни поїхали до оплоту правопорядку Чорнобаївського району – прокурора Віктора Калініченка. Прокурорський прийом перевиршив всі сподівання людей. Калініченко викликав у кабінет директора ТОВ ім. Шевченка Петра Лилу та, грюкаючи по столу кулаком, став вимагати, щоб той вибачився перед людьми та фінансово компенсував всі завдані їм збитки. На місці було вирішено, що того ж вечора пан Лила зустрінеться в селі з усіма постраждалими.
- Усе компенсуємо, - пообіцяв директор.
І після того по цей день Петра Івановича в селі не бачили, а директором ТОВ віднедавна працює вже інша людина.
Лише кілька москаленківців звернулися в лікарню. Переважна більшість рятувалася народними методами. Причина банальна – у людей немає грошей на ліки та лікарів.
Більшість людей мовчки перетірпіла недугу, бо або самі, або родичі працюють у тому ж ТОВ ім. Шевченка. Лише незначна частина наважилася подати колективний позов до ТОВ ім. Шевченка, вимагаючи компенсувати їм матеріальні збитки та моральну шкоду.
Проте відомо, що керівницвто товариства – відомі в районі меценати. Наприклад, нещодавно ТОВ ім. Шевченка надало матеріальну допомогу Чорнобаївському районному суду для проведення ремонтних робіт...
А що ж оплот правопорядку, прокурор Чорнобаївського району Віктор Калініченко?
Вживає відповідні заходи прокурорського реагування, притягує до відповідальності... Що, в районі людей безкарно труять цілими селами, немов колорадських жуків?
Ой, не чіпляйтесь до прокурора! Йому б ключ від теплого сортиру в центрі Чорнобаю від охочих до чужого добра сідниць зберегти. А в Москаленках воно якось там само утрясеться...
16.05.2013 20:15

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter