Переведи нас всіх через Майдан

Вірш Віталія Коротича «Переведіть мене через Майдан», що написаний ще в 1971 році, - пророчий. Майдан, як спосіб поставити владу й країну на вуха –справжня «фішка» України на початку третього тисячоліття.

Як у часи пізнього СРСР слова «перестройка» та «гласность» стали візитівкою країни й використовувалися в різних мовах світу в оригінальній транскрипції, так і тепер українське «майдан» - перекладу не потребує…
Переведи нас всіх через Майдан

Спроба «Руху політичних сил» Саакашвілі та його союзників пригрозити Порошенку третім за останні 13 років Майданом поки що нагадує політичні шахи. І є, на жаль, зайвим підтвердженням того, що Україна - не самостійний суб’єкт у світовій політиці, а лише територія, за контроль над якою змагаються провідні країни.

У Саакашвілі потужна харизма, але він – просто рупор невдоволених кредиторів України. Спирається на ландскнехтів Гришина-Семенченка, «підігрітих», швидше за все, таким же, як і він – колишнім українським губернатором, що мешкає нині у Швейцарії. А також кілька тисяч професійних заробітчан-мітингувальників.

Тактична ціль очевидна – довести Порошенку, що він має справу зі справжніми «буйними». Технологічно й точково цькуються окремі нардепи – Барна, Гончаренко (зарані відомо, що ті матимуть жалюгідний вигляд і не зможуть даті відсіч). Показово кілька юрб «варягів Саакашвілі» б’ють поліцейських.

Надемоції в кадрі не повинні обманювати. Поки що це – кероване насильство, зрежисоване абсолютно холоднокровно.

На закуску – «літаюча» в сторону Гелетея нога нардепа Парасюка. Тут – явна імпровізація, але в цілому вибрики неадекватів перед телекамерами мають нагнітати паніку в президентському оточенні.

Мета екс-Президента Грузії , а нині – апатріда, - налякати Порошенка настільки, щоб він дотиснув більшість у Верховній Раді на потрібні голосування.

А Порошенко скутий по руках і ногах. На чолі Нацполіції Аваков, який з щирою посмішкою здатен хіба що на контрольний постріл. Розганяти «безпрєдєльщіків», які відверто нариваються на застосування сили? Нацполіція та Нацгвардія цього робити не будуть, бо (читайте попереднє речення). Та й чим ти тоді відрізнятимешся від «антинародного режиму Януковича»? Навіть організувати депортацію Саакашвілі в обійми грузинських прокурорів не можна. Президент України чудово знає – в якому кабінеті «вашингтонського обкому» зберігається пульт управління від Міхо. А кредити МВФ режиму ой як потрібні…
Переведи нас всіх через Майдан

Тому у Порошенка – вузьке поле для маневру. Для приборкання ініціативи її треба очолити. І тому сам Президент ініціює скасування депутатської недоторканості. І силові структури біля парламенту поводяться, як хмаринки у штанях. Він же ініціює зустріч з інформаційними рупорами парламентських бузотерів – Лещенко and Найем. Бо Президент – гарний бізнесмен. І знає, що з людьми, які мають лише одну ідею – працювати за високі гонорари, - завжди можна домовитися.

І ще Президент добре знає, якщо «буйні», не дай Боже, розійдуться й винесуть його з Банкової, в Україні тільки аплодуватимуть. Тому жити слід за девізом Карлсона: «Спокій…Тільки спокій», коли б’ють по правій щоці, удавати, що це Божа роса, й зі скреготінням протягувати через парламент те, що хочуть кредитори.

За однієї стороною шахівниці – шахраї й крадії загальнодержавного рівня, які не мають ані крихти народної підтримки. З іншої – варяги й найманці, котрі залюбки пустять кров перед камерами. Тим вищою буде винагорода…

І межа між миром та громадянським конфліктом дуже хитка. Вже в який раз за останні кілька років.

Переведи нас всіх через Майдан…

Сергій Цюрюпа
19.10.2017 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter