Тулуб live

Екс-народний депутат України Микола Томенко першим викинув в інформпростір інформацію про приїзд у Черкаси колишнього губернатора Сергія Тулуба.
«"Професійні" правоохоронні органи та "чесні" суди не знайшли й натяку на злочинні й незаконні дії вугільного мафіозі, колишнього очільника Черкащини та співвласника мисливських угідь Януковича в Сухолуччі?! – емоційно написав Томенко на Фейсбук.


- Як розповідають, Сергій Борисович особисто ознайомився з документами про його повну чесність і непідсудність на території України та почаркував зі своїми колегами по колишній владі області. Розповів, що втомився відпочивати і літати між своїми "чесно" заробленими віллами і будинками в Іспанії, Криму та під Москвою…»

Нагадаємо, що офіційно з квітня 2014 року Сергій Борисович перебував у міжнародному розшуку.
Тулуб live

У лютому 2014 року прокуратура Черкаської області повідомила про розслідування фактів заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України «привласнення державного майна в особливо великих розмірах). 25 лютого 2014 року чинному голові Черкаської ОДА оголосили про підозру.
Невідомо, що було раніше: втеча Тулуба з України, а потім – оголошення про підозру, чи навпаки? Очевидно одне – 25 лютого 2014 року Тулуб покинув Україну. 7 березня того ж року виконувач обов`язків Президента України Олександр Турчинов звільнив Сергія Борисовича з посади голови Черкаської ОДА.

До речі, прокуратура Черкаської області також повідомляла, що розслідується кримінальне провадження за фактами зловживання і заволодіння службовими особами Черкаської облдержадміністрації державними коштами під час проведення тендерних закупівель по будівництву об’єктів соціальної та медичної інфраструктури на загальну суму понад 135 млн грн.

28 березня 2014 року судом було задоволено клопотання слідчого про Тулубу запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Підозрюваного оголосили в міжнародний розшук з метою затримання та подальшої екстрадиції.

З того часу жодної офіційної інформації про те, як розслідуються «тулубові справи» черкаською прокуратурою, - не було.

Повідомлення про візит у Черкаси втікача-екс-губернатора почали з'являтися на початку минулого тижня. Проте ані підтвердити, ані спростувати дану інформацію Провінції не вдалося. Наші співрозмовники «чули» про приїзд Сергія Борисовича, але на власні очі не бачили і підтвердити інформацію були не готові.

Першим учора «не витримав» старий приятель Тулуба Микола Томенко. Саме він в лютому 2014 року разом з Миколою Тимошенко пропонували забрати у втікача звання «Герой України». Як тепер зрозуміло, продовження їх ініціатива не мала…

Вигадувати на кавовій гущі – був Тулуб чи не був – не будемо. А от з розслідуванням кримінальних справ, фігурантом яких був «Герой Борисович», ситуація справді кепська.

Для того, щоб зібрати докази по таких серйозних підозрюваних, потрібні дві умови: політична воля та високий професіоналізм слідства. Справи проти Тулуба виникли в останні дні роботи в прокуратурі Черкаської області Геннадія Дем’яненка – екс-прокурора області – в лютому 2014, коли в державі за кілька днів представники влади розбіглися, мов таргани. Вже тоді, в лютому 2014 року, вбачалося, що «антитулубізм» черкаських прокурорів, які кілька років слухняно виконували всі забаганки екс-губернатора – гра на випередження з метою зберегти посади в оновленій прокуратурі.
Тулуб live

Це була прокурорська імпровізація чистої води. Уявити собі, що в світі знайдуться люди, які свідчитимуть, що досвідчений апаратник, 6-разовий міністр персонально причетний до розкрадання бюджетних грошей –неможливо.

Усі, хто знали традиції Тулубової команди, не дадуть збрехати – в природі не існує доказів того, що персонально Сергій Борисович причетний бодай до жодного скандалу в області періоду 2010-2014 років. Він не поставив жодного компрометуючого підпису, не віддавав публічно ніяких незаконних розпоряджень, і всі неподобства в області чинили невідомо хто з невстановлених причин.

Чому ж Тулуб утік в лютому 2014-го? «Стрєлялі…»
Тулуб live

Для того, щоб поставити крапку в цій сумній історії про марбельського втікача, слід дочекатися, поки прокуратура Черкаської області виконає те, що вона обіцяла після кожного повідомленням щодо Тулуба навесні 2014 року. «Про результати розслідування буде повідомлено додатково…»
Будьте ласкаві, повідомте. Хоча, здається, все й так зрозуміло. Тулуб – live…

Геннадій Саприкін
09.08.2017 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter