Судоми маніпулятора

Судоми маніпулятораКоли бюрократ перетворюється на політика? Коли, потрапивши в халепу, зуміє знайти таке обґрунтування своїх дій, що публіці тільки но й лишається сказати: «Бреше…Але ж переконливо!»

Gро намір АТП Черкаської облради придбати на торгах Infiniti Q70 за 1 млн. 400 тис. грн. ми вже писали. П`ятничний виступ голови Черкаської облради Олександра Вельбівця під гаслом «Не винувата я…Це всі ми, разом…» впевнено заноситься у невеликий кошик адміністративного доробку талановитого й чесного лисянина.

Уривки з виступу (цитується за матеріалом «Інфоміст»): «По-перше, обласна рада не може купувати автомобіль, на балансі облради немає жодного автомобіля. Поповнити автопарк мало комунальне підприємство “АТП Черкаської обласної ради”. Я нагадаю, що не я особисто виділяв кошти на авто, всі ви виділили в межах програми фінансової підтримки комунальних підприємств на 2017-2018 роки в сумі 1 млн грн на оновлення рухомого складу підприємства для забезпечення безперебійного транспортного обслуговування посадових осіб і структурних підрозділів обласної ради та ОДА…


…Ніхто на Інфініті не орієнтувався, бо він є проблемним у експлуатації, технічні характеристики гірші, ніж у “Тойоти Кемрі”, які є зараз на підприємстві. Пропозиції сертифікованих компаній, що реалізують автомобілі цього класу, виставили першим “Інфініті”. Це підхопили журналісти, політики й інші.
Судоми маніпулятора

Шановні, з метою припинення спекуляцій, я звернувся до керівництва комунального підприємства з листом щодо прохання відмовитися від залучення бюджетного ресурсу в рамках програми підтримки обласної комунальної власності, відмінити заявку на придбання автомобіля в системі держзакупівель “Прозоро” та придбати автомобіль за рахунок власних надходжень. Процес акумулювання коштів займе не один рік, однак це дозволить убезпечити підприємство від подібних звинувачень та продемонструєте власну фінансову спроможність…"


Ця промова – наочний приклад для експрес-курсу маніпулятора-початківця.

По-перше, Олександр Іванович підмінив персональну відповідальність – колективною. Хіба це я ухвалював рішення про елітне авто, на якому їздитиму? Це депутати облради вирішили оновити автопарк підприємства…

По-друге, Вельбівець зняв з голови «від мертвого віслюка вуха», начепивши їх керівнику КП "АТП Черкаської обласної ради" Володимиру Канівцю. Мовляв, рекомендую відмовитись від тендеру, щоб ВАС (виділено нами, - Пров.) ніхто не звинуватив у нецільовому використанні коштів. Це безпосередній керівник «рекомендує» підлеглому, який несподівано «вирішив» витратити 1 млн. 400 тис. грн. податків черкащан на комфорт керівника. Ну, зовсім розпоясалися ці директора комунальних підприємств!

По-третє, обставини змусили голову Черкаської облради зрозуміти корисні речі. Що машини слід купувати «за рахунок власних надходжень», а не за бюджетні гроші. Що коли запахло під тобою запахло смаженим, слід негайно перетворитись на кухаря й удавати, що смажиш саме ти, а не тебе підсмажують.

І останнє. Колись видатний борець за мир в усьому світі Микита Сергійович Хрущов був шокований, коли в Норвегії прем`єр-міністр цієї країни приїхав на зустріч з ним на велосипеді. Прем`єр пояснив Микиті Сергійовичу, що не бажає переобтяжувати норвезьких платників податків витратами на службовий автомобіль для себе. До речі, зараз Норвегія – на 1-му місці в світі за рівнем життя населення.

Здібності Олександра Івановича дають надію, що він зрозуміє: голову облради в бідній країні прикрашає не марка авто, а помірність.
Судоми маніпулятора

А чесності у Вельбівця й зараз – хоч греблю гати…

Сергій Цюрюпа
26.06.2017 16:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter