"Золоте" крісло

Минулої суботи Провінція інформувала про пристрасті в Шполі. 30 квітня в цьому райцентрі вперше в області проходитимуть вибори вибори мера та депутатів міськради об’єднаної територіальної громади.

До дня виборів — 30 квітня-18-тисячна Шпола стала осердям всіх дрібних капостей, якими славляться вибори в Україні. Головною мішенню для конкурентів став чинний мер Шполи Сергій Кравченко.
"Золоте" крісло
Сергій Кравченко

Ми вже згадували, як міська ТВК зареєструвала, крім самого мера, ще п`ятьох кандидатів у міські голови з прізвищем Кравченко. При цьому двоє “двійнят” - “опоблоківець” Андрій Кравченко й радикал Сергій Кравченко — проживають у Кіровоградській області.

Схоже, до виборів чинному мерові доведеться випробувати на собі повний арсенал політтехнологічних “примочок”.

Вже вчора Черкаський окружний адміністративний суд почав розгляд справи, позивачем по якій став кандидат у депутати по багатомандатному виборчому округу від БПП “Справедливість” Валентин Лук`яненко.
"Золоте" крісло

Позивач просив суд встановити факт порушення законодавства під час реєстрації Сергія Кравченка (чинного мера) кандидатом у міські голови Шполи міською територіальною виборчою комісією.

З`ясувалося, що мер Шполи, незважаючи на юридичний фах (кілька років Сергій Кравченко працював у різних районних прокуратурах області, а в 2014-2015 роках служив прокурором Шполянського району) допустив дрібний ляпсус. Пакет реєстраційних документів кожен кандидат у мери мав здати до 5 квітня. З`ясувалося, що в документах Сергія Кравченка не було завіреної письмової згоди на його висунення вищого керівного органу партії — ВО “Черкащани”. Команда мера письмову згоду надала... Але - від керівництва Черкаської обласної організації.

Формально міська виборча комісія мала підстави не реєструвати мера Шполи. Однак більшістю голосів члени МВК йому дали можливість виправити помилку. Місто маленьке, всі одне одного знають...

У цій історії є два пікантних моменти. Момент перший: протокол засідання Шполянської міської ТВК від 6 квітня 2017 року (в якому йшлося про допуск Сергія Кравченка до виборів) не бачила в очі більшість членів комісії. Яким чином він потрапив до рук позивача?
..Відповідь на це питання представник позивача надати не зміг. Сказав лише, що документ справжній, а як він потрапив до його клієнта — адвокат не знає.

Момент другий: порошенківець Валентин Лук`яненко балотується у депутати міськради, і в принципі він не маж дуже вже перейматися, якого там папірця не доніс у комісію один з шістьох “кравченок”, які балотуються в мери...

Зазвичай у подібних випадках говорять: документ отримано “оперативним шляхом”, і для його оприлюднення потрібна небридлива людина...

Версія ж адвоката Лук`яненка звучала так: його поручителю стала відома інформація щодо порушення законодавства, і він, як свідомий громадянин, прагнув застерігти комісію й територіальну громаду від порушення.

У результаті сьогодні колегія суддів Черкаського окружного адміністративного суду відмовила Валентину Лук`яненку в задоволенні його вимог. Позивач може оскаржити рішення упродовж двох наступних днів.

Немає сумніву, що за 16 днів, що лишилися до виборів, це далеко не остання несподіванка, яка спіткає і Сергія Кравченка, і, не виключено, - решту кандидатів.
"Золоте" крісло

Погоджене з МВФ програмне рішення про відкриття ринку землі робить місця мерів та селищних голів “чорноземних” регіонів України воістину “золотими”.

Денис Сирцов
13.04.2017 18:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter