Якщо впродовж 3 діб температура не перевищить 8°С, опалювальний сезон розпочнеться раніше, - О. Вілкул

Якщо впродовж 3 діб температура не перевищить 8°С, опалювальний сезон розпочнеться раніше, - О. ВілкулНа виїзній колегії в Івано-Франківську керівники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та областей доповіли Віце-прем'єр-міністру Олександру Вілкулу про стан підготовки до нового опалювального сезону.
«У поточному році підготовка до зими та нового опалювального сезону має два ключових напрями: підготовка об’єктів ЖКГ та отримання ними актів і паспортів готовності, а також впровадження енергозберігаючих технологій. До початку опалювального сезону залишилися лічені дні. Відповідно до завдання Уряду до 1 жовтня мають бути готові всі об’єкти житлово-комунального господарства. Усі акти та паспорти готовності мають бути підписані відповідними інспекціями», - наголосив Олександр Вілкул.
За його словами, на даний момент підготовчі роботи в країні виконані на 98%. Відповідно до законодавства опалювальний сезон може початися не 15 жовтня, а раніше, якщо середньодобова температура повітря протягом трьох днів протримається на рівні плюс 8 градусів Цельсія.
«Тому сьогодні на перший план вже виходять роботи із заповнення теплоносіями систем опалення та теплових мереж. Місцеві органи влади мають активізувати взаємодію з Гідрометцентром та підприємствами теплокомуненерго для своєчасного початку опалювального сезону», - зазначив Віце-прем'єр-міністр.
За інформацією з регіонів, готові до зими понад 201 тис. житлових будинків (це 98,3% запланованого). З них паспорти готовності є у 200 тис 215 будинків (99,6%), що становить 97,9% запланованого обсягу.
Олександр Вілкул нагадав,що тільки за наявності підписаних актів та паспортів готовності об’єкт вважається готовим до опалювального сезону.
За його словами, завдання цього опалювального сезону – скорочення споживання природного газу підприємствами ЖКГ на 5%. «Зараз на 99,3% завершена підготовка котелень. Акти готовності на сьогодні отримали 97,7% або 24 тис. котелень (із 24,5 тис). У котельнях замінено понад 1100 застарілих котлів (це 99% запланованого обсягу) на сучасні з більшим ККД», - доповів Віце-прем'єру Міністр регіонального розвитку Геннадій Темник.
Для зменшення витрат на виробництво та транспортування тепла, якого в теплових мережах втрачається близько 25%, в Україні вже замінено 474 км тепломереж. Це 99% запланованого обсягу 478 км. Першочергово, замінюються найбільш проблемні ділянки.
За інформацією Мінрегіону, в трьох регіонах підготовчі роботи вже завершено – це Тернопільська, Миколаївська та Донецька області. Пришвидшити роботи мають Волинська, Сумська, Львівська та Черкаська області.
25.09.2013 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter