Осінні "покращення": утилізаційний збір, обмеження готівкових розрахунків та інші нововведення

Осінні "покращення": утилізаційний збір, обмеження готівкових розрахунків та інші нововведенняВосени набудуть чинності ряд законів, які суттєво вплинуть на життя українців.

ВСІ В БАНК
. Найважливішим із законів, які вступають в силу через 10 днів, є постанова, прийнята Нацбанком. Називається вона «Про встановлення граничної суми готівкових розрахунків» і складається з двох пунктів, один з яких стосується бізнесу, інший - потенційних покупців квартир і дорогих авто. НБУ обмежив можливість розрахунків бізнесу між собою налом на суму не більше 10 тисяч гривень протягом одного дня; до речі, це обмеження стосується і підприємців, так що ті, хто отримує зарплату як «спрощенці», тепер у разі перевищення 10-тисячного порогу отримуватимуть її частинами.

Друга проблема складніша: звичайні громадяни не зможуть заплатити налом за товари або іншу покупку більше 150 тисяч гривень протягом одного дня. Це менше $ 20 тисяч, і в цю категорію підпадають всі квартири у великих містах і автомобілі вище середнього класу. Скромна київська одиничка коштує $ 50 тисяч; маючи цю суму на руках, її треба перевести у гривню (407 тисяч, втрати при обміні 1-2%), покласти на рахунок у банк, і перевести гроші на рахунок продавця (плата за послугу 3%) . У підсумку квартира обійдеться на $ 2-3 тисячі дорожче.

АВТО-СТОП
. За прийнятий парламентом закон про утилізаційний збір на імпортні автомобілі (або куплені в іноземців) дякувати потрібно не Раді, а Москві (цей збір введений у відповідь на аналогічний російський), але від цього не легше: до ціни імпортних легковиків додасться 5,5 тис. гривень, вантажівок і автобусів - 11 тисяч (сума може бути більше в залежності від об'єму двигуна та строку експлуатації). Відмінити екозбір можуть тільки в разі тиску СОТ або якщо свій збір скасує Росія.

АРМІЯ ПЛЮС. Військовослужбовців Збройних сил у вересні чекають гарні новини: згідно з постановою Кабміну, їх зарплата підвищиться відразу на 40%. За словами заступника міністра оборони Володимира Можаровського, комбат у званні майора буде отримувати на 700 грн більше - 4,8 тисячі замість 4,1 тисячі. Причому це не останнє істотне підвищення: у 2014-му очікується зростання доходів військовослужбовців ще на 40% - з тим, щоб вони виросли в два рази в порівнянні з початком 2012 року.

НОВИЙ ФАНТИК.
З 1 вересня на українські цигарки і алкоголь будуть клеїти нові акцизні марки. Розмір їх не змінюється, зате вартість буде в 2,5 рази вище; правда, в грошовому обчисленні це не так вже і багато - ціна алкогольної буде 27 копійок замість 10, цигаркової - 14 копійок замість 5,5. Але з урахуванням накрутки податків ціни на кінцевий продукт можуть підвищитися на 20-25 копійок.

ДОХОДИ До доходів. Нова норма, прийнята в рамках адмінреформи: єдиний соцвнесок тепер потрібно буде платити не в Пенсфонд, а в Міндоходов і зборів. Це додасть головного болю бухгалтерам підприємств і спрощенцям; всі інші можуть бути спокійні: розмір збору не змінюється.

ПОДАТКОВА НАПОГОТОВІ
З 1 вересня набуває чинності закон про трансферне ціноутворення, яке погіршує життя нечесним бізнесменам. За його допомогою податкова зможе контролювати операції з переказу коштів понад 50 млн грн з України на рахунки в країнах, де податок на прибуток менше нашого мінімум на 5%.
Сьогодні
21.08.2013 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter