Нововведення на ринку оцінки нерухомості збільшили кількість продажу квартир – експерт

Нововведення на ринку оцінки нерухомості збільшили кількість продажу квартир – експертОчікування нововведень на ринку оцінки нерухомості могли стати одним із ключових факторів, які спровокували підвищення продажу квартир як на вторинному, так і на первинному ринку. До такого висновку прийшли експерти аналітичного центру відділу продажу ЖК "Park Stone", проаналізувавши результати письмових та усних опитувань інвесторів за підсумками червня-липня.

За словами начальника відділу продажів ЖК "Park Stone" Дмитра Шості, більше 40% покупців квартир, що уклали договори в червні-липні або підписали попередні угоди про купівлю квартир у комплексі, відзначали, що форсували угоду через очікування новацій на ринку оціночних послуг.

"Більшість покупців квартир в новобудовах покупають вже не перше житло, розширюючи власну житлову площу. Ті, хто хотів продати свою квартиру на "вторинці" цього року, постаралися докласти максимум зусиль, щоб зробити це до 1 серпня, поки нові правила оцінки нерухомості не набули чинності. Природно, рішення інвестувати виручені кошти в нове житло теж приймалося швидше ", - говорить Д. Шостя.

За його словами, аналогічного сплеску активності можна очікувати і в жовтні. "В цілому рішення Кабміну про перенесення дати початку дій нових правил оцінки на 1 листопада можна оцінити позитивно. Адже Фонд держмайна зможе за цей час забезпечити підготовку набагато більшого числа оцінювачів, ніж ті, що сьогодні внесені до реєстру. Однак навряд чи потрібну кваліфікацію отримають всі 9,5 тис. оцінювачів. А це означає, що проблем, хоч і меншою мірою, не уникнути. Відповідно, продавці і покупці будуть пробувати завершити операції до 1 листопада ", - додав експерт.

Нагадаємо, раніше Фонд держмайна оприлюднив дані, згідно з якими станом на 4 серпня 2013 базовий курс навчання, необхідний для отримання сертифіката оцінювача для цілей оподаткування, пройшли 469 осіб, здали іспит, що дозволяє займати посаду керівника суб'єкта оціночної діяльності - 285 осіб, до Держреєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності внесений 161 оцінювач.
Finance.ua
12.08.2013 10:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter