Івакін: Якщо суд визнає Вадима Березу винним, його негайно буде звільнено з посади

Івакін: Якщо суд визнає Вадима Березу винним, його негайно буде звільнено з посадиУ Черкаській ОДА прокоментували ситуацію зі звільненням Вадима Берези з посади директора департаменту з суспільно-політичних питань та регіональної політики обласної державної адміністрації і переведення на посаду головного спеціаліста департаменту освіти і науки ОДА.
Заступник голови-керівник апарату ОДА Едуард Івакін:
Розпорядженням обласної державної адміністрації Вадима Олексійовича Березу звільнено з посади директора департаменту з суспільно-політичних питань та регіональної політики обласної державної адміністрації.
Наразі ведеться слідство і подальша доля посадовця залежатиме від вироку суду, що визначить ступінь його відповідальності. А поки немає рішення суду, обласна державна адміністрація не має законних підстав для звільнення посадовця з органів державної влади. Тож, на час ведення слідства, було прийнято рішення перевести Вадима Березу на посаду головного спеціаліста департаменту освіти і науки ОДА. Вадим Олексійович має досвід роботи і стаж державної служби, науковий ступінь кандидата педагогічних наук. Тож, за фаховими критеріями не має заперечень щодо його призначення.
Крім того, на відміну від посади директора департаменту, яку донедавна займав Вадим Береза, посада головного спеціаліста не передбачає здійснення публічних та представницьких функцій.
В статтях 12 і 30 Закону України «Про державну службу» визначено обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та підстави припинення державної служби. Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється у разі виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню державного службовця на державній службі. Зокрема, не можуть бути обраними або призначеними на посаду в державному органі та його апараті особи, які мають не зняту або не погашену судимість за вчинення злочину. Це означає, що якщо суд визнає Вадима Березу винним, його негайно буде звільнено з посади. А поки не має вироку суду та не визначено ступінь вини, називати людину винною немає законних підстав і є неетичним.
05.07.2013 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter