"Люба, Любонька, целую тебя в губоньки за то что ты поешь, как соловей": Майборода пояснила, чому вона знову за Одарича

"Люба, Любонька, целую тебя в губоньки за то что ты поешь, как соловей": Майборода пояснила, чому вона знову за ОдаричаПісля того як депутати Черкаської міської ради відправили у відставку мера Сергія Одарича, депутат Черкаської облради Любов Майборода створила комітет захисту місцевого самоврядування, повідомляє gazeta.ua.
— Діяльність комітету — інформаційно-просвітницька. Наша мета — не захищати Одарича. Маємо довести, що треба жити за правилами, бо так жити спокійніше. Ходжу майже на всі засідання нового виконкому, через сто днів проаналізую роботу цих "гекачепістів".
У травні зняли Одарича в Черкасах, у червні Тірона у Кам'янці. Чому зараз?
— Наш губернатор не сприймав незалежності Сергія Одарича. Саме завдяки Одаричу демонтували пам'ятник Леніну, площу перейменували в Соборну, вулицю Енгельса — на Чорновола. Такі дії не сприймалися Партією регіонів. Після того, як на Черкащині на виборах до Верховної Ради пройшли два опозиційні кандидати — Булатецький і Даценко, а 80 відсотків черкащан проголосували за опозицію, Сергій Тулуб зрозумів, що з таким мером перемогу Януковичу 2015 року він не забезпечить. Тому почав шукати шляхи, щоб нейтралізувати Одарича. І тут йому підставив плече голова обласної організації ВО "Батьківщина" Анатолій Бондаренко. Разом з губернатором "бютівці" вчинили заколот, зняли законно обраного мера і обрали секретарем ради комуніста…

Від Провінції: 14 липня 2011 року, після звільнення Майбороди з посади заступника міського голови Черкас (тоді Одарича) в інтерв`ю нашому виданню Любов Володимирівна говорила таке:
...Мене насторожував авторитарний стиль керівництва.

- - У партії ВІЛЬНИХ ДЕМОКРАТІВ авторитарний керівник? Нонсенс!

- Ну, партії немає….Є група людей, підпорядкованих меру по роботі у виконавчому комітеті та бізнесі. Фракцію вільних демократів у Черкаській міськраді очолює чоловік двоюрідної сестри Одарича Олег Ліходькін. Голова лічильної комісії міськради Ніна Набокіна – голова наглядової ради ВАТ «Темп» (підприємство Михайла Бродського, - Пров.). Депутати від ПВД у міській раді: Євгеній Ван – директор комунального підприємства «Черкаський зоопарк»; Олександр Радуцький – директор комунального підприємства «Дирекція парків», Марина Волошенко та Наталія Даньковська – працівники міськвиконкому, які нещодавно звільнилися, але все одно «обертаються в орбіті» Одарича; Андрій Більда – тренер ДЮСШ; Тамара Вороніна – викладач черкаського профтехучилища; Ігор Кіта - заступник директора департаменту муніципальної інспекції міськвиконкому; Ольга Швець – директор муніципальної інспекції МВК; Олександр Нагорний – учитель математики ЗОШ №17…Усі вони – підлеглі мерові люди. А депутатство повинно бути на громадських засадах. Чи здатні підлеглі мера відстоювати інтереси громади? За 20 років моєї політичної діяльності в Черкасах я не бачила, щоб членами політичної команди робили підлеглих. Такого не робив ні Олійник, ні Волошин. Ці так звані «вільні демократи» панічно бояться мера й ніколи не заперечуватимуть йому. Це – похорони самоврядування в Черкасах. Останнім часом на сесіях міської ради не буває обговорень. Усі питання мовчки голосуються. Це – рецидив авторитаризму, логічне продовження комуністичного минулого.

- - Як у Росії, де: «Дума - не место для дискуссий»…

- Так. Як наслідок, ми бачимо суцільні провали мера по всіх напрямках. 5 гектарів землі в Соснівці, так звану «дачу Андреєва», віддали під резиденцію Тулуба. За цю землю можна було отримали кілька десятків мільйонів гривень - і вкласти їх у ремонт доріг. Зруйнували Театральний сквер за Драматичним театром. Безпрецедентне рішення, коли центральна площа міста - Соборна - передається в комунальну власність обласної ради. 19 травня на Соборній площі вже встановили огорожу. А перша угода між черкаським ЧЕЛУАШ та «Черкасиміськбуд» щодо ремонту Соборної площі була підписана тільки 25 травня. Так от – хлопцям, які на незаконно встановленому паркані написали «Геть владу!», дали три доби арешту. А обласну й міську влади Черкас, котрі незаконно огородили паркан, ніхто до відповідальності не притягав. Чиї дії слід вважати хуліганськими – двох хлопців чи Тулуба з Одаричем? У міськвиконкомі сьогодні обговорюються виключно ідеї Одарича. Інших думок не існує. Мер категорично не сприймає критики. Він просто набрякає як помідор, коли ти говориш щось, що не вкладається в його бачення. Такий мер не гідний виборців. Критика необхідна будь-якій владі. Немає ніякого діалогу між владою та жителями міста. Ніхто не зустрічається зі священнослужителями, з творчою інтелігенцією, з працівниками культури, з головним лікарями. Директорів шкіл мер взагалі вважає «тромбом, який гальмує реформи». Які реформи? Немає діалогу з фахівцями. Такі спеціалісти, як Василь Старіков – не потрібні. На Василеві Івановичу трималося житлово-комунальне господарство міста. І я не знаю, що нас чекатиме зараз.
Усі ці провали, неприйняття думки інших, невміння контактувати з громадськістю, насаджування авторитарних методів у спілкуванні є наслідком відсутності в Сергія Олеговича вищої освіти та низького загального рівня культури. Міський голова – це публічна людина. Його обов`язок – комунікація з виборцями.

- А він спілкується з підлеглими…

- Так. Лише з підлеглими та тільки в дусі впровадження його ідей. Він, виявляється, краще знає, що треба робити головним лікарям у лікарнях, директорам шкіл – у школах, працівникам культури – в своїх закладах…У такому випадку крах неминучий, і він його відчуває. Дороги, які він обіцяв відремонтувати 5 років тому, - розбиті. Я навела йому цифри, що в обласних центрах, подібних за розміром до Черкас, на ремонти доріг виділяється з обласних бюджетів 15-20 мільйонів, а в нас - в 10 разів менше. Коли ти мер, то йди до губернатора, вимагай збільшення цієї суми! Так роблять всі мери. А Одарич цього не робить. Більше того, торік в нас залишилося 1,5 мільйона гривень коштів дорожнього фонду. Хоча б копійка з цієї суми на сьогоднішній день освоєна? Ні! У нього інша ідея – випуск муніципальних облігацій. Незрозуміло… 2011 року у нас 34 мільйони гривень не вистачає на зарплату. Чим ми будемо через 3-5 років віддавати за ці облігації? По-перше, 14 % річних – це 8, 4 мільйони гривень щороку! Це наші людські гроші. Не Одарича, не Майбороди, а гроші міської громади Це крах для бюджету…Щоб приймати такі рішення – треба слухати фахівців. В інших обласних центрах мери працюють з губернаторами й наполегливо доводять необхідність виділення коштів з бюджету області. У бюджет розвитку Черкас при плану на рік у 130 мільйонів гривень за перше півріччя надійшло аж 13 млн. гривень. Загальний фонд бюджету – на 90 % складається із захищених статей. Де брати гроші?
Повторюю: мер, який не сприймає критику, - не гідний свого виборця. А в нашому місті два керівника – Тулуб та Одарич – чомусь вважають, що займані ними посади автоматично роблять їх наймудрішими, кидаються на критику, як бик на червоне. Соромно за них та шкода місто…
PS. Ех, Люба...
19.06.2013 12:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter