Майстер-клас підлабузництва: Ректор ЧНУ Кузьмінський безсоромно "зализав" Тулуба до блиску

Майстер-клас підлабузництва: Ректор ЧНУ Кузьмінський безсоромно "зализав" Тулуба до блискуРектор Черкаського Національного університету Анатолій Кузьмінський завжди вирізнявся вмінням самозабутньо «лизнути» начальство. В останньому інтерв`ю офіційному сайту Черкаської обласної організації Партії регіонів «старий кінь» довів, що борони ще не псує. Черкаського губернатора зализано до блиску. Майстер-клас підлабузництва. Читайте й насолоджуйтесь.

Анатолій Кузьмінський : «Із теперішньої опозиції толку, як із торішнього снігу»

Така думка керівника фракції Партії регіонів в Черкаській обласній раді Анатолія Кузьмінського

- Анатолію Івановичу, останнім часом для лідерів місцевої опозиції стало звичним ділом упереджено критикувати владу. І що прикметно, критикують переважно ті, хто нічого для області не зробив. Що Ви можете сказати з цього приводу?
- Ну, скажімо, не останнім часом. Опозиція завжди критикує діючу владу, це її іманентна мета. В демократичному, самоорганізованому суспільстві – це нормальне явище. Інша річ, який характер носить критика. Якщо об’єктивний, конструктивний, то це на користь справі і людям. Якщо ж критика несправедлива, факти вигадані й продиктовані заздрістю, злостивістю чи ще якимись ницими мотивами, то вона замість користі приносить втрати, в тому числі її авторам, бо люди дуже чутливо розуміють, де правда, а де кривда.
Стосовно місцевих критиканів, тобто опозиційних лідерів Черкащини, які схильні до дріб'язкової й огульної критики, то складається враження, що вони самі не тямлять, що говорять. Усі ми, в тому числі й наші опоненти, є свідками та учасниками тих позитивних змін в області, які відбуваються в останні роки. І треба прямо сказати, що дуже багато потрібних громаді справ робиться з ініціативи і наполегливих зусиль саме голови облдержадміністрації Тулуба С.Б. І прикладів тут можна наводити й наводити. І чого лише варте для Черкащини – духовного осердя України – відновлення музею Т. Г. Шевченка у Каневі, який десятиліттями перебував у жалюгідному, близькому до аварійного, стані.
Це й обласна дитяча лікарня, похмурі недобуди якої багато років псували настрій людям і яку зусиллями Сергія Борисовича за півроку було введено в експлуатацію, і не просто як звичайну лікарню, а як дитячий медичний заклад-палац. Знайомлячи своїх колег із Польщі з цією установою, я з великим задоволенням почув їхнє резюме: „У нас позитивний шок! Ми не могли й подумати, що в Україні є така лікарня”. Те ж саме й при відвідуванні Авторської школи О. А. Захаренка в селі Сахнівці на Корсунщині, яка багато років після смерті її директора, всесвітньо відомого педагога, була в занедбаному стані і лише безпосередня наполеглива участь Тулуба С.Б. відродила її колишню славу. Відновлені три річкові порти, побудовані нові школи й закінчені багаторічні шкільні довгобуди, дитячі садочки, стадіони, спортивні майданчики, храми і сотні й тисячі інших об'єктів інфраструктури.
- Водночас риторика опозиції дивує своєю впертістю і навіть дикістю. На її думку, у всьому, що не так, винуватий губернатор. Інколи доходить навіть до абсурду. І це при тому, що опозиція не оперує жодними фактами, окрім образів своєї багатої фантазії.
- Природньо і зрозуміло, що голова облдержадміністрації відповідає перед громадою Черкащини передовсім за стан економіки, соціальної сфери, за добробут людності краю. Але державне розуміння ролі культури, духовності, історичної спадщини у розвитку регіону спонукають керівника області бути ініціатором, автором і практичним реалізатором багатьох суспільно вагомих гуманітарних проектів.
Завдяки глибокому розумінню важливості духовної спадщини для сучасності С. Б. Тулуб був ініціатором і „виконробом” реставрації і модернізації інфраструктури місць, де свого часу жив і працював Г. С. Сковорода. До 290-річчя від дня народження видатного українського філософа і поета відремонтовано школу, Будинок культури, збудовано й відкрито музей, приведено в належний стан пам’ятник великому мислителю, здійснено благоустрій центру села Коврай Золотоніського району.
Тільки завдяки його ініціативі, наполегливим зусиллям і фінансовій ( підтримці вийшло друком чимало книг. Проведено за його участю низку конференцій, круглих столів, зустрічей.
Перелік вагомих гуманітарних акцій, здійснених з ініціативи й за сприяння С. Б. Тулуба, можна ще довго продовжувати.
Тим більш прикро сприймати несправедливі, злостиві нападки на людину. Особливо від „діячів”, які, як Ви слушно завважили, за своє життя жодної корисної для людей справи не зробили, а інших судять за своїми мірками. Тут би дотримуватись мудрої біблійної поради: „не судіть, то не судимі будете”.
- Інколи доводиться чути дорікання голові в надмірній вимогливості до людей.
- Так, у ділових стосунках Сергій Борисович – сувора, вимоглива, сухувато-коректна й максимально прагматична особистість, а у форс-мажорних обставинах – жорстко вимогливий. Але ж життя свідчить, що тільки вольовий, цілеспрямований керівник домагається соціально важливої мети. Результати діяльності С. Б. Тулуба на посту голови Черкаської облдержадміністрації тільки підтверджують це. Він сучасний і далекоглядний політик. Щоб не вподоблятися опозиції і не бути голослівними, погляньмо як переймається Сергій Борисович розвитком Черкащини не тільки як аграрного, але й як туристичного регіону. Адже це – багатющий ресурс, який використовувався не системно, а час від часу. А це ж стимул для зарубіжних і вітчизняних інвесторів. Між іншим, такий підхід і є реальним виявом патріотизму. До якого, між іншим, опозиційним лідерам ще дуже і дуже далеко.
- А як би Ви прокоментували черговий пасаж Анатолія Бондаренка про те, що Батьківщина прийшла у виконком, щоб контролювати. Складається враження, що опозиція взагалі оминає слово «працювати».
- Я чомусь глибоко переконаний, що навіть із цим завданням «контролювати» опозиція не справиться! Адже, як можна щось контролювати, не маючи уявлення про комунальну інфраструктуру міста. Якщо це буде контроль конструктивний, а не чергові істерики деяких опозиційних діячів і діячок, то такий контроль можна тільки вітати. Але, знаючи нашого брата-опозиціонера, цього ніколи не буде. Виплеснути на владу чергову пригоршню бруду, помахати прапорами на площах, попіаритися перед ЗМІ та в замовному інтерв'ю виказати всю ненависть, злобу і хамовитість до представників влади – це поки все, що вдається нашій опозиції.
Тож із такої опозиції толку, як із торішнього снігу.

Марія Пастушенко
22.05.2013 12:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter