Тулуб: Найбільше від весняного підтоплення репетують власники самочинно зведених садиб і баз відпочинку

Тулуб: Найбільше від весняного підтоплення репетують власники самочинно зведених садиб і баз відпочинкуЯк інформують у Черкаській ОДА, вчора Сергій Тулуб відвідав Канівський район, на території якого нещодавно відбулося підтоплення садиб та поспілкувався із представниками місцевої влади щодо вирішення цього питання. Про це він повідомив представникам засобів масової інформації під час прес-конференції.
– Сьогодні ситуація під контролем, рівень води поступово знижується. Кожного року проводиться засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка займається цим питанням. Але ми не завжди можемо передбачити усі зміни погодних умов, тому періодичне підтоплення прибережних сіл навесні – явище не нове.
Цьогорічна повінь, в порівнянні з попередніми роками, не є найбільшою, як це подавалось у ЗМІ. Ще півстоліття тому при проектуванні Кременчуцького водосховища передбачалося, що така ситуація може виникнути в будь-який момент, тому мешканці сіл Прохорівка, Сушки та частини Бубнівська Слобідка були заздалегідь попереджені про можливе підтоплення та мали пропозиції щодо переселення, від яких відмовилися. Тому для місцевих жителів така ситуація не нова і вони ставляться до неї з розумінням.
- Підтоплення стало несподіванкою для немісцевих власників садиб, які будувалися самочинно, без відповідних погоджень та врахування впливів водосховища під час повеней і паводків. Саме від власників баз відпочинку та нових будівель надходить найбільше скарг, – повідомив очільник області.
На його думку, справжня причина інформаційного резонансу, який викликало підтоплення – не природне явище, а інтереси тих осіб, які будувалися на Дніпровських берегах без врахування особливостей впливу Кременчуцького водосховища.
– Думаю, це також підстава розібратися і дати оцінку цим фактам правоохоронним органам, – зазначив губернатор.
14.05.2013 10:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter