Томенко в Холодному Яру: дорога до Чигирина з Черкас нагадує ту, якою прокотилося лихо війни

Народний депутат Микола Томенко під час заходів із вшанування героїв Холодноярської республіки жбурнув чергові камніці «в город» Сергія Тулуба.

«На жаль, ми мусимо констатувати, що сьогодні більшість наших громадян стали «святковими патріотами» – вони відчувають гордість за країну, національну гідність, повагу до всього українського лише кілька днів на рік, наприклад, в День незалежності чи в День вшанування героїв Холодного яру. Але треба бути не показними чи «святковими» патріотами України, а щоденними, 365 днів на рік», – зазначив один із лідерів «Батьківщини» Микола Томенко сьогодні під час заходів з вшанування героїв Холодноярської республіки на Черкащині.
«Ми знаходимося зараз на Чигиринщині. І на цьому прикладі можна показати усю прірву між деклараціями про любов до України і реальною роботою для держави. Ті, хто добирався до Чигирина, скажімо, з Черкас, бачили, що дорога до гетьманської столиці нагадує ту, якою прокотилося лихо війни. Чигиринська резиденція четвертий рік стоїть недобудована – обласна влада принципово відмовляється її відновлювати. Минулорічне відзначення 500-річчя з дня заснування Чигирина звелося до показів «потєшного» козацького війська і обласне начальство, як в комуністичні часи, з трибуни споглядало, як б’ються кілька десятків козаків. Насправді жодних серйозних заходів до цієї ювілейної дати не відбулося, і соромно сказати, що у 1912 році за Російської імперії було більш значиме та потужніше відзначення 400-річчя Чигирина», – зазначив Микола Томенко.
Він додав, що фільм, який підготувала до ювілею група українських письменників на чолі з Сергієм Носанем, заборонили показувати на місцевому каналі, бо не було передмови Сергія Тулуба і «освячення» місцевої влади.
«Окрім того, до 200-річчя з дня народження Шевченка місцева влада задумала поставити «московську церкву» біля могили Кобзаря… І таких антиукраїнських заходів на Черкащині, славній своєю історією, за останні три роки накопичилося чимало, за час правління так званої донецької влади в області. Але найбільша біда в тому, що мешканці Черкащини спокійно реагують на це. Як би сказав Шевченко, «а братія мовчить собі, витріщивши очі!..», – зазначив Микола Томенко.
22.04.2013 11:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter