У мерії Черкас пояснили, чому "Любава" заплатила в бюджет розвитку 843 тисяч, а не 13 мільйонів

У мерії Черкас пояснили, чому "Любава" заплатила в бюджет розвитку 843 тисяч, а не 13 мільйонівУ прес-службі Черкаського МВК наводять коментар директора департаменту містобудування Черкаської міської ради Олександра Ільченка з приводу методики вираховування пайової участі для забудовників.
Пайова участь – це кошти, які замовник перераховує до місцевого бюджету для створення і розвитку відповідної інфраструктури.
Розраховується вона за наступною методикою.
ПЕРШЕ. Кожне комерційне підприємство, котре хоче побудувати щось у Черкасах неодмінно сплачує пайову участь у бюджет міста. Така умова регламентується Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». Цей Закон зобов’язав замовника взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста.
ДРУГЕ. Величина пайової участі залежить від загальної кошторисної вартості об’єкту будівництва.
ТРЕТЄ. З цієї суми вираховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мережі споруд та транспортних комунікацій.
ЧЕТВЕРТЕ. Величина пайової участі становить 10% від вартості об’єкту будівництва.
П’ЯТЕ. Також, якщо технічними умовами передбачається необхідність будівництва замовником інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки (крім електромереж, газо- і нафтотрубопроводів), розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму їх кошторисної вартості, а такі інженерні мережі та/або об'єкти передаються у комунальну власність.

Приклад ТРЦ «LUBAVA»

Загальна кошторисна вартість будівництва ТРЦ «LUBAVA» склала – 118 532 000 гривні (без ПДВ).
Витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій – 83 880 641 гривня.
Тобто залишок становить – 34 651 359 гривень, 10% від якого і є пайова участь – 3 465 000 гривень.
Ця сума була зменшена на суму 2 622 142 гривні – це вартість будівництва зовнішніх мереж водопостачання і каналізації. На баланс міста вони мають бути передані до 12 серпня.
Забудовник сплатив у бюджет міста залишок пайової участі у сумі 843 049 гривень.
Нагадаємо, що директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький звинуватив міську владу Черкас в недоотриманні коштів у бюджет розвитку за будівництво ТРЦ «Любава».
08.04.2013 14:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter