Радуцький продовжує "троллити" Одарича: "Де 13 млн. грн. у бюджет розвитку від ТРЦ "Любава", мере?"

Радуцький продовжує "троллити" Одарича: "Де 13 млн. грн. у бюджет розвитку від ТРЦ "Любава", мере?"На своїй сторінці на «Фейсбуці» мер Черкас Сергій Одарич написав:
«Нарешті завершується будівництво «Любави». Після багатьох років знову оживе один із центральних кварталів міста:) Для зацікавлених повідомляю - кошти на пайову участь у розвитку міста в сумі понад 840 тис. грн. вчора зараховані до бюджету розвитку».
Згодом за традицією на дану тему висловився поки що директор КП "Дирекція парків" Олександр Радуцький (цитуємо) : "Вітаю «зацікавлених осіб» – насамперед, пацієнтів клініки «Фрезеніус».
Дякую і ще раз дякую саме їм за те, що привернули мою увагу до надзвичайно «пікантної» теми наповнення міського бюджету платежами з пайової участі.
Нагадаю: кожен, хто будує комерційну нерухомість, має сплатити до бюджету розвитку до введення об’єкту в експлуатацію 10 % від вартості будівництва або реконструкції.

У минулому році Черкаський міський голова підписав договорів «про пайову участь» на суму близько 500 000 грн., і серед головних платників виявилась ПраТ «Красуня» – перукарня напроти будівлі виконкому (з іншої сторони від ТРЦ «Любава»). Цікава ситуація: за розширення перукарні на 30 м2 ПраТ «Красуня» сплатила близько 40 тис. грн., а ТОВ «Любава-Сіті» за будівництво ТРЦ, площею 26 000 м2 – 840 тис. грн.. Тобто навантаження на 1 м2 при платежах становить приблизно(!) :
для ПраТ «Красуня» – 1 300 грн за 1 м2 розширення,
ТОВ «Любава-Сіті» – 32 грн. за 1 м2 будівництва.
Доречно згадати тезу: «Для друзів – УСЕ, для інших – ЗАКОН!».
Зрештою, якого ж платежу варто було б очікувати від введення в експлуатацію ТРЦ «Любава»? Відповідь дуже проста – до 13 млн. грн.
Вартість будівництва обраховується за проектно-кошторисною документацією АБО з урахуванням опосередкованої вартості будівництва. Для Черкас розмір опосередкованої вартості будівництва нерухомості – близько 5 000 грн за 1 м2. Площа забудови ТРЦ «Любава» – 26 000 м2. Тобто вартість будівництва «за нормами»: приблизно 130 млн грн. 10% від зазначеної суми – 13 млн грн.
Чому заплатили 840 тис. грн.? Не знаю..."
05.04.2013 14:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter