Одарич вважає, що прокурорська "дорожна" перевірка не виявила суттєвих порушень. За виключенням кількох дрібниць

Одарич вважає, що прокурорська "дорожна" перевірка не виявила суттєвих порушень. За виключенням кількох дрібницьПо більшості позицій щодо ремонту і утримання доріг у Черкас порушень не було виявлено. Як інформують у Черкаському МВК, перевірку здійснювала прокуратура міста спільно із фінансовою інспекцією. Досліджувалося усе: від прибирання вулиць, підмітання прибордюрної частини до капітального ремонту проїжджої частини.

За словами міського голови Черкас Сергія Одарича, з усього комплексу робіт, які перевірялися, немає жодних претензій по утриманню доріг, прибиранню та інше. Немає претензій по поточному ремонту, дрібному, ямковому доріг, крім робіт, що виконувала фірма «Експо-Буд». Виникли питання у фінансової інспекції лише по трьох позиціях.

Перша претензія. Невиконання своїх обов’язків приватною фірмою ЧШРБУ, яка робила капітальний ремонт вулиці Одеської.
— Підприємство отримало аванс на свої роботи по ремонту вулиці Одеській. Але роботи виконало лише частково. Підприємство не освоїло кошти авансу і не повернуло до бюджету ту частину, яка була не використана. В результаті чого у листопаді ми звернулися до підприємства з претензією, а вже у грудні звернулися до суду з вимогою стягнути на користь міста суму невикористаного авансу. Зараз справа перебуває у суді, — розповів Сергій Одарич.

Друга претензія. Виконання робіт по ямковому ремонту доріг методом латання тріщин, невеликих ям без вирізання асфальту. Роботи проводяться за допомогою спеціальної емульсії і дрібної фракції щебеню. У процесі перевірки було з’ясовано, що виконавець «Експо-буд» використовував щебінь крупнішої фракції і це призвело до того, що через кілька місяців експлуатації частина ділянок розсипалася.

— Тому з нашого боку претензії були пред’явлені директору підприємства Ігорю Калашнику. Очевидно, відбудеться переробка ділянок за кошти виконавців робіт, — зазначив міський голова.

Третя претензія. Це порушення, виявлені на об’єктах, де проводився капітальний ремонт доріг. Загальна сума порушень, яку нарахувала фінансова інспекція, - 156 тисяч гривень.

— Йдеться про ті обміри, які робилися фінансовою інспекцією, по переставлянню і заміні бордюрів на семи вулицях. На думку фінансової інспекції, на 600 метрах вони не знайшли бордюрів. Ми не погоджуємося із такими висновками. Вони у своїх розрахунках не врахували, що піднімалися і опускалися бордюри на заокругленнях. Наприклад, є вулиця Смілянська з виходом на Десантників. Відповідно до проекту бордюри підлягають заміні чи опусканню не лише на вулиці Смілянській, але й на цьому повороті. Ці роботи були виконані. Але інспекція цих робіт чомусь не врахувала, — говорить Сергій Одарич.

Він переконаний, що в процесі розслідування, яке проводитиме прокуратура в рамках порушеного кримінального впровадження, міська влада доведе свою правоту. Адже бордюри, про які йдеться у перевірці, є в наявності.

Натомість, що стосується якості виконаних робіт на семи магістралях, де здійснювалась реконструкція, то працівниками прокуратури, «Облавтодору» проводилися вирубки, аналіз щодо товщини ЩМА, якості суміші тощо. Жодних порушень на цих вулицях не було виявлено.
02.04.2013 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter