Черкаська міліція про акції в Умані й Черкасах: Працівники міліції залучаються виключно для охорони громадського порядку

Офіційна заява Черкаської міліції з приводу останніх подій в Умані та Черкасах, де громадяни намагалися прорватися на сесії міських рад.

"В місті Умань та місті Черкаси відбувались сесії міських рад. Представники різних політичних партій та громадських організацій з метою привернення уваги органів місцевих самоврядувань проводили акції протесту біля приміщень, де проходили сесії. Під час проведення цих акцій митингуючі намагалися вирішити порушені ними проблеми в незаконний спосіб, а саме – вчинити грубі порушення громадського порядку та зірвати проведення засідань. В місті Умань мітингувальники мали намiр зайти до примiщення мiської ради та прийняти участь у сесiї, в результаті чого мiж ними та працiвниками мiськвиконкому виникла штовханина. Працівниками міліції, які забезпечували ОГП на території прилеглій до Уманського міськвиконкому даний конфлікт упереджено. До приміщення Уманської міської ради, запущено ініціативну групу в кількості 20 осіб, представників різних політичних партій. Сесія Уманської міської ради працювала згідно регламенту.
В місті Черкаси під час проведення мітингу один із депутатів міської ради запропонував зайти на засідання сесії міськради ініціативній групі з числа учасників мітингу, але один із керівників обласного осередку однієї з політичних партій закликав усіх учасників мітингу зайти на сесію, а якщо їх не допустять до потрапити туди силою.
У період часу з 10.05 год. до 10.20 год. представники опозиційних сил Черкащини, в кількості 30-40 осіб, почали порушувати громадський порядок, намагаючись силою пройти до приміщення Будинку Рад з метою зірвати проведення сесії. Працівниками міліції, які забезпечували охорону громадського порядку на території прилеглій до Будинку Рад вжито заходів щодо не допущено грубих порушень громадського порядку. Наразі сесія працює згідно регламенту.
Інформуємо громадськість про те, що питання присутності на засіданнях сесій місцевих рад представників політичних партій, громадських організацій, громадян є виключно компетенцією органів місцевого самоврядування, відповідно до затверджених ними регламентів проведення засідань. Працівники міліції діють згідно чинного Законодавства і залучаються виключно до охорони громадського порядку з метою недопущення вчинення правопорушень та протиправних дій".
21.03.2013 16:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter